Şeker ve tansiyon hastaları için zerdeçallı ekmek üretiyor! Taleplere yetişemiyor

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde fırıncılık yapan Kenan Boran ve Sedat Erenşeker hastaları için zerdeçallı ekmek üretmeye başladı. 15 çeşit ekmeğin içine zerdeçal koyan fırıncılar taleplere yetişmekte zorlanıyor.

GİRİŞ 02.11.2021 17:35 GÜNCELLEME 02.11.2021 17:35
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde fırıncılık yapan Kenan Boran ve Sedat Eren, ürettikleri 15 çeşit ekmeğin içine zerdeçallı ekmeği de ilave etti. Zerdeçallı ekmek şeker ve tansiyon hastaları tarafından büyük rağbet gördü. Aldıkları özel makinede yapacakları zerdeçallı ekmeği 36 saat boyunca yoğuran fırıncılar elde ettikleri ekşi maya hamuruyla zerdeçalı karıştırıyor. Hazırladıkları hamuru taş fırında pişiriyor. Fırından 700 gram çıkan zerdeçallı ekmeği ise 12 lira 500 kuruşa satıyor. Büyük ilgi gören bu ekmeği şehir dışından da almak isteyenler oluyor. Fırıncı, zerdeçallı ekmeği şehir dışına kargoyla gönderiyor. 

Genç girişimci dede mesleğini sürdürerek 3 atölye açtı! Avrupa ve Uzak Doğu'ya gönderiyorGenç girişimci dede mesleğini sürdürerek 3 atölye açtı! Avrupa ve Uzak Doğu'ya gönderiyorŞEKER VE TANSİYON HASTALARINA İYİ GELİYOR

Şeker ve tansiyon hastaları için zerdeçallı ekmek imal ettiklerini anlatan Kenan Boran ve Sedat Eren, "Biz doğal ekmekler üretiyoruz. Bu iş için özel makine aldık. Aldığımız makinede hamuru 36 saat boyunca yoğuruyoruz. Bu şekilde ekşi mayalı hamur elde ediyoruz. Hazırladığımız bu maya ile 15 çeşit ekmek imal ediyoruz. En son çeşitlerimize zerdeçallı ekmeği ekledik. Bu ekmek şeker ve tansiyon hastalarına iyi geliyor. Çok talep görmeye başladı. Şehir dışından da isteyenler oluyor. Şehir dışına kargoyla gönderiyoruz. 700 gram zerdeçallı ekmeği 12 lira 50 kuruşa satıyoruz" dedi.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Zerdeçalı yoğurda karıştırıp yiyin, zencefil çayı da için, 5 vakit namazınızı da kılın, vatana millete dua edin..
  Cevapla
 • hhüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Zerdaçal çok tüketince sarılık ve karaciğer enzimlerinde bozukluk yapabiliyor. Parantez içinde belirtelim
  Cevapla
 • Hatırlatıcı 1 yıl önce Şikayet Et
  Samimi söylüyorum bilmiyordum bu bilgi için teşekkür ederim. Azerbaycanlılar bu zerdaçalı aşırı tükettiklerini duydum zredeçalın ismi sarı kök hatta yalancı safran diye de geçiyormuş....
  Cevapla
 • Hastalıklar 1 yıl önce Şikayet Et
  Zerdeçalı koydunuzda ekmeklerdeki tuzu ne yapacaksınız ? Tansiyonun en büyük tetikleyicisi tuz , ekmeğe hiç tuz koymamanız lazım . Çay , Nohut , kuru fasulye , barbunya , bulgur , hamur işleri bunlarda tansiyonun tetikleyicisi bunları da gün içerisinde ıslatıp suyunu birkaç kez değiştirmek lazım yemeklerini yapmadan evvel . Tuz olarak da kesin olarak Himalaya Tuzu gerçek Himalaya tuzu kullanmak doğru oluyor .
  Cevapla
 • h topcu 1 yıl önce Şikayet Et
  ÖGRETİN.Bilginin zekatı ögretmektir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan Türkiye'ye 5 uçakla insani yardım malzemesi!
Kılıçdaroğlu bunu da yaptı! Depremzedelere saygısızlık ve provokasyon...