16 yıldır papyonu ve takım elbisesiyle çay ocağında servis yapıyor!

Sakarya'nın Karasu ilçesinde çay ocağında çalışan 'Muhtar' lakaplı 55 yaşındaki Aydın Birinci takım elbisesi, papyonu ve güler yüzlülüğüyle müşterilerinin tercihi oluyor. Müşteriler lüks restoranlarda bile bulunmayan tavırdan çok memnun

16 yıldır papyonu ve takım elbisesiyle çay ocağında servis yapıyor!
16 yıldır papyonu ve takım elbisesiyle çay ocağında servis yapıyor!
GİRİŞ 22.11.2021 12:56 GÜNCELLEME 22.11.2021 14:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sakarya'nın Karasu’nun İncilli Mahallesi Merkez Çarşılı Camii altında çay ocağı işletmeciliği yapan Aydın Birinci, giyimi, tatlı dili ve hizmet prensibiyle dikkat çekiyor. Ütülü pantolonu, renkli gömlekleri, barmen yeleği, papyonuyla ve cilalı ayakkabılarıyla servis yapan “Muhtar” lakaplı 55 yaşındaki Aydın Birinci olmadığında, müşteriler çay ocağına gitmiyor ve çay satışları düşüyor. Üç yıldır Karasu’da çay servisi yaptığını fakat 16 yıldır aynı kıyafet düzeniyle hizmet verdiğini ve giyiminden hiç ödün vermediğini belirten Birinci, “Şu an çalıştığım çay ocağının ilk patronu dükkanı devretti. Ben de birkaç gün yardım için onun yanındaydım. Ayrılınca işletmeci beni arayarak geri dönmemi istedi. Ben olmayınca satışlar sıfıra inmiş ve müşteriler ben olmazsam çay içmeyeceklerini söylemiş. Ben de mecbur kaldım yeniden işe döndüm” dedi.

Torununu okutmak için kahvehane işleten kadına büyük destek!Torununu okutmak için kahvehane işleten kadına büyük destek!
DEMİRBAŞ GİBİ KALDIM

Kalp hastası olduğu için çalışmak istemediğini ama müşterilerini kıramadığı için sağlığını hiçe sayarak yeniden servis yapmaya başladığını ifade eden ‘Muhtar’ lakaplı Aydın Birinci, “Bu çay ocağı üç kez işletmeci değiştirdi. Ama ben demirbaş gibi kaldım. İşletmeyi devralan kişi, benim de kalmamı şart koşarak devralıyor. Paraya pula bakmadan ben de kalıyorum burada” diye konuştu. 
 
MÜŞTERİME SAYGIMDAN TEMİZ GİYİNİYORUM

Kıyafetine alışık olmayanların kendisini çay ocağı personeli olmadığını düşünerek etrafa bakındığını ve garson aradığını belirten Birinci, “Benim servis yaptığımı görünce şaşırıyorlar. Sonra o kişiler bir daha bir daha gelmeye başlıyor. Ben müşterime saygımdan temiz giyiniyorum, karşılarına bu halimle çıkmaktan onur duyuyorum” şeklinde konuştu. 
   
MÜŞTERİ SADECE ONU İSTİYOR 

 

Merkez Çay Ocağı işletmecisi Sezgin Şahin ise “Bu çay ocağını sadece Aydın Abi olduğu için aldım. Buranın iki yıldır müşterisiydim, onunla çalışmak istedim. ‘Sen burada kalacaksan ocağı devralacağım, o şartla’ dedim. Kabul etti. İyi ki de aldım. Abi kardeş gibi çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 


 
LÜKS RESTORANLARDA BULUNAMAYAN TAVIR

Çay ocağı müşterisi Mahmut Ayar da, “İlgisi, alakası, bize hatır sorması muhteşem. Lüks restoranlarda bile bulamayacağımız bir tavırla müşterilerine yaklaşıyor” derken, Zeki Tetik, “Aydın Ağabey, kahvecilerin kralı. Kendisinden çok memnunuz. Sadece onun için geliyoruz” diye konuştu. 
   
GİYİMİYLE FARK OLUŞTURUYOR 

Müşterilerden Süleyman Yavuzyiğit ise “Kendisi bu işin erbabı. Sadece onun çayını içiyorum. Davranışı şahane. Tam bir esnaf. Sanatını, paranın önüne geçirenlerden” diyerek memnuniyetini dile getirirken esnaflardan Ahmet Karakaş da “İşini layıkıyla yapıyor. Onu çok seviyoruz. Çayı da çok güzel. Giyimiyle fark oluşturuyor” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • BABA 1 ay önce Şikayet Et
    meşru zeminde ne iş yaparsan yap, aynen bu zatı muhterem gibi işin hakkını vererek yap, hem dünyan güzelleşsin hem ahiretin..
    Cevapla
  • Mehmet Kandemir 1 ay önce Şikayet Et
    İnsanlar bir garip.. Nasrettin Hocanın ye kürküm ye hesabı... Papyon veya kravatı kim icat etmiş anlamadım.. Üzerimize giydiğimiz kıyafet bir işe yarıyor anladık ta.. bu kravat veya papyon ne işe yarıyor. Gıcığım bunlara da özenenlere de...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da yarıyıl tatili erkene çekildi! Vali Yerlikaya duyurdu
Togg'a bir rakip daha! Dikkat çeken özellikleriyle Avrupa'ya açılıyor