8 yaşındaki çocuk trafik levhası yüzünden az kalsın ölüyordu

Sakarya'nın Karasu ilçesinde yolun karşısına geçmek isteyen 8 yaşındaki çocuk görünmez bir kaza geçirdi. Yan duran trafik levhasını görmeyerek başını çarpan küçük çocuğun alnına cerrahi operasyonla 7 dikiş atıldı.

GİRİŞ 23.11.2021 13:48 GÜNCELLEME 23.11.2021 14:18
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sakarya'nın Karasu ilçesi Dörtyol ışıklar mevkiinde sahile gitmek isteyen 8 yaşındaki Mete Bekar, yolun karşısına geçmek istediği esnada araçlardan korkarak refüje yöneldi. Kendisine göre yan vaziyette duran trafik levhasını görmeyen talihsiz çocuk, başını çarparak yaralandı. Mete Bekar’ın babası Gökhan Bekar, “Çocuk eve kanlı halde gelince vakit kaybetmeden Karasu Devlet Hastanesi’ne gittik. Oradan da plastik cerrahiye Adapazarı’na yönlendirildik. Gerekli müdahale yapıldı. İki gün sonra pansumana gittiğimizde sağlıkçılardan bu tür yaralanmaların daha önce de yaşandığını öğrendik” diyerek olayı anlattı.

Sırt ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kuyumcu, kalp ameliyatı olduSırt ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kuyumcu, kalp ameliyatı oldu   
BAŞKASI YARALANMASIN

"Çocuklarım, sahile inmek isterken refüjde yanlamasına duran tabelayı göremeyince alnını çarpmış. Alnında derin bir yarık oluşarak gözüne doğru gelmiş" diyen baba Gökhan Bekar, “Trafik levhalarının yükseltilmesi, çevresinin izole edilmesi ya da biraz daha geriye kaydırılması olası diğer yaralanmaların da önüne geçebilir. Bugün bizim çocuğumuzun başına gelen yarın başka bir çocuğun ya da yaşlı birinin başına da gelebilir” diyerek yetkililere seslendi. Bekar, “Beklentimiz, yeni yaralanmaların olmaması için önlem alınması. Karşıya geçen kişiye göre yan durduğu için levhalar görünemediği için başkası da çarpabilir. Yetkililerden önlem almasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • çok alçak 1 hafta önce Şikayet Et
    gerçekten bir standartı olmalı hem alçak hem kenarları çok keskin bunu karayollarına yada CİMER e yazmak gerek ama yazan ve arkasına düşecek bilinçli vatandaş var mı bilemem.
    Cevapla
  • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
    bende küçükken benzer bir kaza geçirmiştim ve kaşım yarılmıştı. Kanlar içinde kalmıştım kimse yardım etmedi kendim kanı zorla durdurmuştum.Hala yara izi bulunuyor. işaret levhaları tuzak gibi uçları sivri ve çoğu kafa göz hizasında.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
3'ü turuncu, 2'si gri kategoride 9 terörist etkisiz hale getirildi
Klinik tabloları ortaya koydu, kapanma mı geliyor?(4 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)