Aracını sattı, parasını alamadı! 9 yıldır mahkeme kapılarında

İstanbul'da yaşayan Mustafa Keskin 9 yıl önce aracını satmak için Ahmet G. ile anlaştı. Noterde satışı yaptıktan sonra altın bozdurma bahanesiyle araçla gidip bir daha geri dönmeyince Keskin 9 yıldır mahkeme kapılarını aşındırıyor.

Aracını sattı, parasını alamadı! 9 yıldır mahkeme kapılarında
Aracını sattı, parasını alamadı! 9 yıldır mahkeme kapılarında
GİRİŞ 04.12.2021 10:11 GÜNCELLEME 04.12.2021 10:28
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Aracın parasını almadan noter satışı yaptıklarını ve aracını alan Ahmet G’nin aracın parasını ödemek için altın bozdurma bahanesiyle aracını alarak bir daha da geri getirmediğini belirten Mustafa Keskin, mağduriyet yaşadığını belirterek mahkemenin 9 yıldır sonuçlanmadığını söyledi. Kendisini dolandıran  kişinin seri dolandırıcı olduğunu sonradan öğrendiğini belirten Keskin, başkalarının da aynı akıbeti yaşamamasını için yetkililerin gerekeni yapmasını istedi. 

Sivilcesini sıktı, felç kaldı! 30 yaşında tekerlekli sandalyeye mahkum olduSivilcesini sıktı, felç kaldı! 30 yaşında tekerlekli sandalyeye mahkum oldu

KAYIPLARA KARIŞTI

Konuyla ilgili olarak 2013 yılında şüpheli Ahmet G, hakkında İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede “dolandırıcılık” suçundan dava açılırken, 9 yıldır görülen davada sonuç çıkmadı. Şüpheli Ahmet G, mahkemedeki ifadesinde Mustafa Keskin’i tanımadığını olayla ilgisinin bulunmadığını belirtirken, müşteki Mustafa Keskin, suç tarihinde şüpheli Ahmet G’yi ve yanında ismini bilmediği şahsın yeğeni olduğunu ve aracın satışıyla ilgili Gaziosmanpaşa 10. Noterinde sözleşme yaptıklarını, Ahmet G’nin evinden altınları alıp bozdurmak için aracını alarak bir daha dönmemek üzere kayıplara karıştığını söyledi.  
 
ALTIN BOZDURMAK İÇİN GİTTİ BİR DAHA GERİ GELMEDİ

Ahmet G’inin aracın parasını ödemek için altın bozdurma bahanesiyle aracını aldığını anlatan Keskin, “2012 yılında sıkışıklıktan dolayı aracımı satmaya karar verdim. Günlerden Cuma günü Ahmet isimli şahıs bana ulaşarak gün içinde görüştük pazarlığımızı yaptık. Akşam saatlerinde İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde buluştuk. Noterin kapanma saati yaklaştığı için biraz acele ettik. Nakit paramı almadan noterde satışı gerçekleştirdik. Çıkışta bana altın bozduracağını, altınları bozdurmadığı için nakdi olmadığını, altınları bozdurup geleceğini söyledi. Yanında bir kişi daha vardı. İki kişi idiler ben de kendilerine güvendim, tamam dedim. Yola çıktık beni 10-15 dakika dolaştırdılar daha sonra bir kafede yanında bana yeğeni olarak tanıttığı kişiyle beklemeye bıraktı. Bu süre içinde aracı alıp gitti. 10-15 dakika sonra tekrar aradı. Şu kadar eksik var v.s beni oyalamaya devam etti. Bir süre sonra da yanında da bekleyen kişi beni bırakıp kaçtı. Sonra Ahmet isimli şahsı aracımı alan kişiyi aradım parayı alamadık. Daha sonra arkadaşım gitti buldu. Ona 'Satışı yaptık artık bir şey iddia edemezsin' dedi. Sonra iletişime geçemedik. O günü karakola giderek kendisinden şikayetçi olarak ifademi verdim. 2013 yılında dava açıldı. Daha sonra öğrendiğimize göre Ahmet bey seri dolandırıcı çıkıyor. 9 yıl geçmesine rağmen bir sonuç alamadık. Ben adalet istiyorum. Mahkeme yüzleştirme istiyor. Bu şahıs yakalanıp serbest bırakılıyor. Noterde görüntülerimiz var. 'Mustafa Keskin’i tanımıyorum' diyor, beni tanımıyorsan benimle alış veriş yapıyorsun imzan var kimliğin belli” dedi. 

DAVA 9 YILDIR SÜRÜYOR

Davanın 9 yıldır sürdüğünü kaydeden Keskin, “Mahkemece 9 yıldır hiç somut adım atılmadı. Sürekli mahkeme erteleniyor, 9 yıldır sürüyor. Şu ana kadar 16-17 celse gerçekleşti dava bir türlü sonuçlanamıyor. Mağdurum, mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Bu konuda bir ben değilim en azından bu kişinin daha fazla kişileri dolandırmasına devletimiz izin vermesin. Aracımın değeri o zaman 10 bin TL idi. 10 bin TL karşılığında anlaştık aracı noterde teslim ettim paramı alamadım” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 17
 • Remzi bey, 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasrettin hocanın evine hırsız girmiş ve geçmiş olsuna gelen komşuları; hocayı, kapını neden kilitli tutmadın, pencereleri neden kapatmadın vs. diye hep Nasrettin hocayı suçlamışlar, hocada için yanmış ve cevaben, hırsızın hiç mi suçu yok demiş, bu örnek gibi, 2013'den beri bir dava devam eder mi, dolandırıcının sabıkası çok ise, ibret-i alem için suçun cezasını indirim yapmadan verilir ve uygulanır. Dolandırıcı nereye itiraz edecekse etsin o zaman. Ya değilse bu dolandırıcı daha birçok garibanı dolandırmaya devam eder.
  Cevapla
 • Ekmekçi 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam saf olabilir ama mahkemenin bu kadar uzun sürmesi adalet midir. Geç gelen adalet adalet değildir. Mahkemeler ne işe yarıyor anlamış değilim. Belki para alamayacak ama bu kadar da olmaz yani, yazıktır günahtır.
  Cevapla
 • KUL 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende üç sene önce km si oynanmış diye savcılığa verdim ne bir ses var ne bir icrat.32 bin tlye almıştım galeriye 25 bin tl,ye satmıştım. kim benim hakkımı alacak.benim bu sisteme ve adaletine zerre güvenim kalmadı artık..
  Cevapla
 • KUL 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende üç sene önce km si oynanmış diye savcılığa verdim ne bir ses var ne bir icrat.32 bin tlye almıştım galeriye 25 bin tl,ye satmıştım. kim benim hakkımı alacak.benim bu sisteme ve adaletine zerre güvenim kalmadı artık..
  Cevapla
 • Abdurrhaman 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu zalimler ahirette halleri ne olur dusunmuyorlar, hem kul hakkina giriyorlar hemde haram yiyorlar, Degermu 70-80 senelik dünyada
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ölen 17, öldüren 16 yaşında! 'Polat Alemdar'a özeniyorum' diyerek katliam yaptı
Erdoğan'ın sözleri Yunanistan'da yankılandı! Yunan basını çıldırdı