Adana'da öldü denilen mucize bebekten haber var: Hastane anne sütü istedi

Adana'da anne karnından alınan ve öldü denilerek kefenlenen ancak mezarlık yolunda ağlayınca yaşadığı ortaya çıkan bebeğin yaşam mücadelesi 5.gününde sürüyor. Hastane anne sütü isteyince aile umutlandı.

Adana'da öldü denilen mucize bebekten haber var: Hastane anne sütü istedi
Adana'da öldü denilen mucize bebekten haber var: Hastane anne sütü istedi
GİRİŞ 07.01.2022 11:30 GÜNCELLEME 07.01.2022 14:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde yaşayan 5 aylık hamile ev kadını Melek Sert (32), 27 Aralık’ta sancı ve kanama şikayetiyle Yüreğir Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Bir süre tedavi olan Melek Sert, 30 Aralık’ta taburcu oldu. 31 Aralık’ta yeniden rahatsızlanarak Seyhan Devlet Hastanesi'nin Marsa ek hizmet binasına kaldırılan Melek Sert'in durumu, 2 Ocak'ta saat 12.30 sıralarında ağırlaştı. Düşük yaptığı söylenen Sert'in karnındaki 5 aylık bebek, normal doğum yoluyla alındı. 2 çocuk annesi Melek ile Hasan Sert çifti, bebeklerinin öldüğü haberiyle yıkıldı. 5 aylık erkek bebek, ölüm raporu düzenlenip kefenlendikten sonra çifte teslim edildi.

Öldü denilip anne karnından alınan bebeği kefenlediler! Ağlayınca yaşadığı ortaya çıktıÖldü denilip anne karnından alınan bebeği kefenlediler! Ağlayınca yaşadığı ortaya çıktı

Adana'da öldü denilen, ağlayınca yaşadığı ortaya çıkan bebek yaşam savaşı veriyorAdana'da öldü denilen, ağlayınca yaşadığı ortaya çıkan bebek yaşam savaşı veriyor

Adana'da öldü denilerek kefenlenen bebeğin yaşam mücadesi sürüyor

MEZARLIĞA GİDERKEN AĞLADI

Bebeğinin cenazesini, mezarını kazdırdıkları Herekli Mahallesi Mezarlığı’na otomobille götüren Hasan Sert, yoldayken ağlama sesi duydu. Kefeni açtığında, bebeğinin kalbinin attığını görüp ağladığını duyan Sert, ambulans çağırdı. Yaşadığı belirlenen bebek, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülüp yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Sert ailesi, olayda ihmal varsa araştırılması için savcılığa giderek, ölüm raporu düzenleyen hastane hakkında şikayetçi oldu.

Anne karnından alınıp kefenlendi, mezarlık yolunda yaşadığı ortaya çıktı

HASTANE ANNE SÜTÜ İSTEDİ

Bebeğin yoğun bakım servisindeki kuvözde yaşam mücadelesi 5'inci gününde sürüyor. Melek -Hasan Sert çifti, bugün Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek kuvözdeki bebekleri hakkında bilgi aldı. Bebeğinin durumu hakkında bilgi veren Hasan Sert, tüm Türkiye'den dua beklediklerini kaydederek, "Dün ziyaret ettiğimizde uyanıktı, hareketlerini görüyorduk, bugün ise uyuyordu. Hastane bizden anne sütü istedi. Çok güzel bir haber oldu bizim için. Daha çok umutlandık. Seviniyorum şu anda. İlk günden beri diyorum, savaşıyor bu çocuk. Savaştığı için bugünlere geldi. Doktor da diyor, ben de diyorum, mucize bu olay. İnşallah Yaradan verdi o canı, inşallah da sağlıklı şekilde kucağımıza almayı nasip eder. Anne sütünü verdik bugün. Doktorlar durumunun aynı olduğunu söylüyor. Biraz enfeksiyon varmış. Anne karnındaki ödemi atmaya başlamış, 380 grama düşmüş ağırlığı. İlerleyen haftalarda kilo almaya başlayacağını söylediler. Bugün süt istedikleri için 'çocuğum dünyaya geldi' diyorum. Öldüğünün söylediği ilk günü unutmaya çalışıyorum. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Herkesin duasını istiyoruz" diye konuştu.

Aile hastaneden şikayetçi oldu

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • Fehmi 2 yıl önce Şikayet Et
  Doktor hicmi bakmadı oldu mu yaşıyor mu aklım almıyor tıp gelişmiş doktorlar süper bilgili su hale bak
  Cevapla
 • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  İşini düzgün takip etmeyen uzmanın görevlendirdiği yeni atanan bir doktor yada asistan olabilir. Maalesef ülkemizde her meslekte olduğu gibi çoğu doktor da doktorluk mesleğini aile baskısı ve para kazanmak için seçtiklerinden kağıt üstünde doktor olmaktan ileri gidemiyor. Misal kemik kırığını yerine oturtmadan alçıya alan alan ortopedi doktoru nasıl olunabilir? İşinin ehli olanlarada da sıkıntılar var en önemlisi sosyal medyadan başını kaldırıp işine odaklanamamak. Mesai saatlerinde ellerinden akıllı telefonları almak gerekecek gibi.
  Cevapla
 • ediz 2 yıl önce Şikayet Et
  allah diledigini yasatir diledigini oldurur nasibinde yasmak varsa kimse onunde durmaz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hazine ve Maliye Bakanlığı vatandaşa 'ihbar ikramiyesi' verecek
Emekliye denize sıfır tatil - Gazete manşetleri