Çorum'da cezaevi müdürü hayatını kaybetti, organları 3 kişiye hayat oldu

Çorum'da evinde beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden L Tipi Cezaevinde 2. Müdürü Kemal Özen organlarıyla 3 kişiye hayat oldu

Çorum'da cezaevi müdürü hayatını kaybetti, organları 3 kişiye hayat oldu
Çorum'da cezaevi müdürü hayatını kaybetti, organları 3 kişiye hayat oldu
GİRİŞ 06.01.2022 11:53 GÜNCELLEME 06.01.2022 12:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Edinilen bilgilere göre, Çorum L Tipi Cezaevinde 2. Müdür olarak görev yapan Kemal Özen geçtiğimiz hafta evinde fenalaştı. Yakınları tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kemal Özen tedavi altına alındı. Özen, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hastane yönetimi ve doktorların aileyi organ bağışında bulunabilecekleri yönünde bilgilendirmesi ve ailenin onayı üzerine Özen'in karaciğer ve 2 böbreğinin nakledilmesini karar verildi. Bunun üzerine sabahın erken saatlerinde organ bağışı için Ankara’dan özel bir ekip Çorum’a geldi. Ankara’dan gelen ekibin yaklaşık 3 saat süren operasyonu sonucu Özen’in organları alındı. Karaciğer ve böbreklerin Başkent ve Ufuk Üniversitesi'nde 3 hastaya nakledileceği öğrenildi.

İzmir'de 36 yaşındaki Burak'ın organları 4 kişiye umut olduİzmir'de 36 yaşındaki Burak'ın organları 4 kişiye umut oldu

AİLENİN FEDAKARLIĞI BÜYÜK 

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestesi Uzmanı Doç. Dr. Güvenç Doğan, 10 gün önce beyin kanaması nedeniyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Çorum L Tipi Cezaevinde 2. Müdür olarak görev yapan Kemal Özen’in dün sabah saatlerinde beyin ölümünün gerçekleştiğini belirterek, “Aile büyük bir duyarlılık göstererek organları bağışladı. Hastamızdan alınan karaciğer ve  böbrekler 3 hastaya umut ışığı oldu. Bu süreçte desteklerinden dolayı Başhekimimiz Dr. Ramiz Yazıcı, Organ Nakli Koordinatörü Murat Çelik’e ve Anesteziyoloji bölümüne  teşekkür ederden organ bağışınız önemine dikkat çekmek istiyorum” dedi. Özen'in cenazesi düzenlenecek cenaze töreninin ardından Artvin'de toprağa verilecek.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • dadağlı 1 yıl önce Şikayet Et
    Beyin ölümü gerçekleşmiş olan ve organlarını bağışlayandan alınabiliyor .....
    Cevapla
  • sevgi 1 yıl önce Şikayet Et
    adam ölmeden organları alınıyor. doktor katil oluyor. bir bilene sorun. dinen caiz değildir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
85 milyonun geliri artacak! İşte tüm ayrıntılar
Başkan Erdoğan Katar'da! Dikkat çeken kareler