Denizli'de 59 yaşındaki adam damadının karaciğeriyle hayata tutundu

Denizli'nin Buldan ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki emekli Kadir Hotunoğlu'na karaciğerindeki rahatsızlıktan nakil olması gerektiği söylendi. Müzik öğretmeni olan 29 yaşındaki damadı Alper Kömürcüoğlu kayınpederine karaciğerini bağışladı.

Denizli'de 59 yaşındaki adam damadının karaciğeriyle hayata tutundu
Denizli'de 59 yaşındaki adam damadının karaciğeriyle hayata tutundu
GİRİŞ 05.01.2022 16:35 GÜNCELLEME 05.01.2022 16:36

Denizli Buldan’da yaşayan emekli Kadir Hotunluoğlu (59), kısa bir süre önce karaciğerinde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı organ nakli olmasının şart olduğunu öğrendi.  Yapılan tetkikler neticesinde damadı müzik öğretmeni ve DJ olan Ahmet Kömürcüoğlu’nun(29) karaciğerinin uygun olduğunun görülmesi üzerine Antalya’da 8 saat süren başarılı bir ameliyatla organ nakli gerçekleştirildi. Organ naklinin ardından hızla iyileşme sürecine giren kayınpeder ve büyük fedakarlık gösteren damadı bir çok kişiye ise örnek oldu. Damadından aldığı karaciğerle yeniden yaşama tutunduğunu dile getiren kayınpeder Kadir Hotunluoğlu “Damadımdan Allah razı olsun. Büyük bir cesaret örneği gösterdi. Şimdi ailem ve torunumla birlikte çok mutluyuz.  Sağlıma kavuşmamda büyük emek veren başta damadıma ve doktorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dubai'den gelen hasta şifayı Gaziantep'te bulduDubai'den gelen hasta şifayı Gaziantep'te buldu

Samsun'a ziyarete gelen Japon beyin kanaması geçirdi! 5 günde ayağa kalktıSamsun'a ziyarete gelen Japon beyin kanaması geçirdi! 5 günde ayağa kalktı

EŞİMİN AİLESİ BENİM DE AİLEMDİR

Kayınpederine karaciğer vererek hayata yeniden tutunmasını sağlayan damat Ahmet Kömürcüoğlu, “Türkiye’de kayınpederine organ bağışlayan birkaç kişiden biri ben olmuşum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, sağlığım yerinde. Eşimin yapılan tahlillerinde yüzde 40 uyum sağladığı görülmüştü, benim ise yüzde 100’dü. Hiç tereddüt etmedim. Eşimin ailesi benim de ailemdir” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'ın hasta ile samimi diyalogu! Senin istediğin bu olsun...
Putin'in sağ kolundan nükleer savaş açıklaması: Hiçbir zaman bu kadar yakın olmadık