Mersin'de yaşayan 97 yaşındaki Fadime teyze katarakt ameliyatı sayesinde artık görüyor

Mersin'in Bozyazı ilçesinde yaşayan 6 çocuk ve 15 torun sahibi 97 yaşındaki Fadime Çirpi olduğu katarak ameliyatıyla karanlık dünyaya veda etti. Fadime teyze yeniden görmeye başladı.

Mersin'de yaşayan 97 yaşındaki Fadime teyze katarakt ameliyatı sayesinde artık görüyor
Mersin'de yaşayan 97 yaşındaki Fadime teyze katarakt ameliyatı sayesinde artık görüyor
GİRİŞ 07.01.2022 10:41 GÜNCELLEME 07.01.2022 10:44

Mersin’in Bozyazı ilçesinde yaşayan Fadime Çirpi’nin uzun süredir her iki gözü de görmüyordu. Korktuğu için katarakt ameliyatını olamayan Çirpi, ihtiyaçlarını çocuklarının yardımı ile karşılıyordu.  Silifke Devlet Hastanesine gelen Fadime Çirpi, Silifke Devlet Hastanesi Göz Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil İbrahim Akgün tarafından yapılan ameliyat sonrası görmeye başladı. 

Ağrı ve kanama şikayetiyle hastaneye başvurdu, böbreğinden 3 kilo tümör çıkarıldıAğrı ve kanama şikayetiyle hastaneye başvurdu, böbreğinden 3 kilo tümör çıkarıldı

97 yaşındaki Fadime Çirpi katarakt ameliyatı oldu

BÜTÜN İHTİYAÇLARINI KENDİ GÖRECEK

Fadime Çirpi’nin 20 gün önce Silifke Devlet Hastanesine muayene olmaya geldiğini belirten Silifke Devlet Hastanesi Göz Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil İbrahim Akgün, "Teyzemiz yaklaşık 20 gün önce bize geldi. 2 göz kataraktı vardı. Bu kataraktları ameliyat yapmayı planladık. Çok yoğun bir kataraktı vardı. Görmeleri de yaklaşık beş metre civarındaydı. Günlük işlerinde zorlanıyordu. 15 gün önce ilk göz sağ kataraktını yaptık. Bugün de sol katarakt ameliyatını yaptık. Gözleri açılmaya başladı. Erken dönemde biraz ödemleri var. Ödemleri çözüldü. Görmesi açılmaya başladı. Gün gün zaman geçtikçe görmeleri daha da açılacak. Bütün hayat fonksiyonlarını yapmaya başlayacak. Bütün ihtiyaçlarını kendi görebilecek" dedi. 

Mersinli Fadime ninenin gözleri artık görüyorDOKTORUMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Annesinin görmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten oğlu Musa Çirpi, "Yaklaşık bir ay önce Silifke Devlet Hastanesine başvurduk. Annem 97 yaşında. Gözünde katarakt vardı. Görmesi zayıflamıştı. Hocamın sayesinde annemin gözleri görmeye başladı. Hastanemize ve doktorumuza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Fadime Çirpi ise gözlerinin görmeye başlaması ile birlikte çok mutlu olduğunu söyledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den İsrail'e peş peşe uyarı! Blinken: Büyük bir direniş olur!
Pençe-Kilit bölgesinde bir askerimiz şehit oldu