Karın şişliği şikayetiyle giden 29 yaşındaki kadının karnından 11 kiloluk kitle çıkarıldı

Samsun'da karnındaki şişlikten kurtulmak için hastaneye başvuran Gürcistan vatandaşı 29 yaşındaki 55 kilo ağırlığındaki Nino Epimkova'nın karnından 10 kilo 470 gramlık kitle çıkarıldı.

Karın şişliği şikayetiyle giden 29 yaşındaki kadının karnından 11 kiloluk kitle çıkarıldı
Karın şişliği şikayetiyle giden 29 yaşındaki kadının karnından 11 kiloluk kitle çıkarıldı
GİRİŞ 15.01.2022 12:40 GÜNCELLEME 15.01.2022 12:43
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gürcistan vatandaşı Nino Epimkova, karnındaki şişlikten kurtulmak için Medicana İnternational Samsun Hastanesi’ne başvurdu. Kadın Hastalıkları Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Cazip Üstün, yurt dışındaki tetkiklerin yanı sıra kendisi de gerekli kontrolleri yaparak, genç hastayı ameliyata aldı. Ameliyata 55 kilo ile giren Nino Epimkova, yaklaşık 1,5 saat süren operasyonun ardından 10 kilo 470 gramlık kitleden kurtularak, ameliyattan 44 kilo 530 gram olarak çıktı. Prof. Dr. Üstün, yaptığı operasyonun ardından çıkardığı kitlenin son 12 yılda yumurtalık kaynaklı çıkan kitleler arasından en büyüğü olduğunu ifade etti.

Afrikalı hasta baş ağrısı şikayetiyle geldi! Şifayı Trabzon'da bulduAfrikalı hasta baş ağrısı şikayetiyle geldi! Şifayı Trabzon'da buldu

Samsun'da 29 yaşındaki kadının karnından 11 kiloluk kitle çıkarıldı

KADININ KARNINDAN 10 KİLO 470 GRAM AĞIRLIĞINDA BİR KİTLE ÇIKARILDI

Yapılan operasyon hakkında bilgi veren Prof. Dr. Cazip Üstün, “Hastamız 29 yaşında, 6 aylık evli bir kadın. Bize karnında bir kitle ile geldi. Bizler de yurt dışında yapılan tahlil, emar (MR) ve filmlerini inceledik. Kendimiz ultrason yaptık. Sol yumurtalıktan kaynaklanan bir kitle tespit ettik. Göğüslerine kadar bütün karnını kitle dolduruyordu. Karnında 10 kilo civarında bir kitle tahmin ediyorduk. Karnından 10 kilo 470 gram ağırlığında bir kitle çıktı. Çıkan kitleyi patolojiye yolladık. Hastamızın kitlesi de iyi huylu çıktı. Yaptığımız ameliyat sonucu hastanın anne olabilmesine mani olan bir durum kalmayacak ” dedi. 

29 yaşındaki hasta karın şişliği şikayetiyle başvurdu
 
55 KİLO AMELİYATA GİRDİ, 44 KİLO 530 GRAM OLARAK ÇIKTI

Kitlenin çıkartılmasının ardından hastanın 55 kilo girdiği ameliyattan 44 kilo 530 gram olarak çıktığına değinen Üstün, şunları söyledi: “Nıno, ameliyattan önce 55 kiloydu. Ameliyatın ardından yaklaşık 10,5 kilo zayıfladı ve 45 kilonun altına düştü. Bu kitle benim bildiğim son 12 yılın en büyük kitlesi. Bundan önce hatırladığım en büyük kitlenin ağırlığı 6 kilo 250 gramdı. Bu çıkardığımız kitle, son 12 yılın en büyük kitlesi. Bu kadar büyük kitleler çok nadir görülüyor. Genelde hastalar kitle bu kadar büyümeden fark ediyorlar. Nıno’ya da ameliyat olmadan önce uzaktan baksanız, hamile zannederdiniz. Neden bu kadar büyüdüğünü şu anda bilemiyoruz. Nedenini ilerleyen günlerde yapacağımız çalışmalar ile öğreneceğiz.”

Karnından 11 kilogramlık kitle çıkarıldı

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
    10 kilo verdim diye sevinmiştir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Milli Takım'da sakatlık şoku! EURO 2024 kadrosundan çıkarıldı
Dünyanın istediği Gazze çağrısı: Asker göndermeye hazırız! Alternatif yok