Elazığ depreminden 28 saat sonra kurtarılan Yüsra, kendisini kurtaran jandarmayla tanıştı

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde 4 yaşındaki Yüsra 28 saat sonra enkazdan sağ çıkartılmıştı. Minik Yüsra kendisini kurtaran jandarma ile ilk kez görüştü.

Elazığ depreminden 28 saat sonra kurtarılan Yüsra, kendisini kurtaran jandarmayla tanıştı
Elazığ depreminden 28 saat sonra kurtarılan Yüsra, kendisini kurtaran jandarmayla tanıştı
GİRİŞ 22.01.2022 12:01 GÜNCELLEME 22.01.2022 12:01

Elazığ’da iki yıl önce meydana gelen depremde eşini ve oğlunu kaybeden, 28 saat sonra kızı Yüsra ile birlikte JAK tarafından kurtarılan Ayşe Yıldız’ın kendilerini kurtaran jandarma ile tanışma isteğine İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız kayıtsız kalmayarak sürpriz bir ziyaret gerçekleştirip JAK ekibi ile Ayşe Yıldız ve kızını görüntülü görüştürdü. Ayşe Yıldız'ın, uzun zamandır ilk kez eşinin jandarma ile birlikte rüyasına geldiğini ve sabahında jandarmanın kendisini ziyaret ettiğini söylemesi ise başta Albay Ali Yıldız ve eşi Gülçin Yıldız olmak üzere duyanları hayrete düşürdü.

7 yıl önce felç geçiren Filistinli genç yürüyemiyordu! Şifayı Eskişehir'de buldu7 yıl önce felç geçiren Filistinli genç yürüyemiyordu! Şifayı Eskişehir'de buldu

İL JANDARMA KOMUTANI ALBAY ALİ YILDIZ ÇAĞRIYA KAYITSIZ KALMADI

Haber sonrası İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız ve eşi Gülçin Yıldız ile beraberindeki kadın astsubaylar, Ayşe Yıldız’ı depremin 2’nci sene-i  devriyesinde evlerinde ziyaret etti. Albay Ali Yıldız ayrıca, anne Yıldız’ın enkaz altında kendileri ile ilk iletişimi kurarak ‘Kurtaracağız seni, kurtaracağız’ konuşmasıyla hafızalara kazınan JAK ekibindeki komutan ile tanışma isteğine kayıtsız kalmadı. Albay Yıldız, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığına (JÖAK) bağlı Jandarma Komando Arama Kurtarma Taburu (JAK) Arama Kurtarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Mataracı’yı arayarak hem depremin simge ismi ‘Yüsra Bebek’ hem de anne Ayşe Yıldız ile görüntülü görüştürdü. Duygusal anlara sahne olan görüntülü konuşmada anne Yıldız, sadece ‘teşekkür’ ve ‘dua’ edebildi. Yüsra bebek ise komutan Mataracı’ya el sallayarak öpücükler yolladı. Albay Yıldız ve eşi, anne ve kızına çeşitli hediyeler takdim ederken, kadın astsubaylar ise Yüsra ile oyunlar oynayarak kitap boyadı. 

AĞIR İNSANLARLA BİRLİKTE GELDİM

Öte yandan, Albay Ali Yıldız ve eşi Gülçin Yıldız depremde eşi ve oğlunu kaybeden Ayşe Yıldız ile sohbet sırasında eşi ile ilgili anlattığı rüya odada bulunanları şaşkına çevirdi. Uzun zamandır ilk kez eşinin jandarma ile birlikte rüyasına geldiğini ve eşine ‘neden rüyama gelmiyorsun? diye sorduğunda ise ‘ağır insanlarla birlikte geldim işte’ diye cevap aldığını, sabahında ise İl Jandarma Komutanının, eşi ve astsubaylar ile kendisine sürpriz ziyarette bulunması, başta kendisi olmak üzere hikayeyi duyanların tüylerini diken diken etti. 

EN BÜYÜK İSTEKLERİ YERİNE GELDİ

Anne Ayşe Yıldız daha sonra İHA muhabirine, JAK Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Mataracı ile kendilerini görüntülü arayarak görüştüren İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız ve eşi Gülçin Yıldız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, son zamanlardaki en büyük isteklerinin yerine gelmiş olmasından dolayı az da olsa mutlu olduklarını kaydetti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Güney Kore ile görülmemiş anlaşma! Altay Tankı detayı çok konuşulacak
Sancaktepe'deki jakuzi yalanı böyle patladı! Fondaş medyayla şov girişimi fos çıktı