Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu! Genç kızın burnundan taş çıktı

Adana'da yaşayan 26 yaşındaki Çiğdem Çeliköz bir süre önce burun tıkanıklığı, baş ağrısı ve uyku bozukluğuyla hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde Çeliköz'un burnunda taş olduğu tespit edildi

Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu! Genç kızın burnundan taş çıktı
Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu! Genç kızın burnundan taş çıktı
GİRİŞ 18.02.2022 17:25 GÜNCELLEME 18.02.2022 17:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çiğdem Çeliköz’de bir süre önce burun tıkanıklığı, akıntı, baş ağrısı ve uyku bozukluğu başladı. Çeliköz bu nedenle Seyhan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniğine gitti. Daha önceki muayenelerinde sinüzit teşhisi konulan Çeliköz hastanede muayene oldu. Yapılan tetkiklerde Çeliköz’ün burnunda taş olduğu belirlendi. Çeliköz bu durumu doktordan duyunca şaşırdı. Uzman Dr. İbrahim Canbolat tarafından konulan teşhiste Çeliköz’ün burnunda fındık büyüklüğüne yakın taş kitlesi olduğu belirlendi. Tıpta nadir görünen ‘rinolit’ denilen burun taşı ameliyatla çıkartıldı. Taşlar incelenmek üzere patolojiye gönderildi.

Tek böbrekle doğdu, o da iflas etti! 7 yaşındaki çocuk annesinin böbreğiyle hayata tutunduTek böbrekle doğdu, o da iflas etti! 7 yaşındaki çocuk annesinin böbreğiyle hayata tutundu

BURNUNDAKİ TAŞ KENDİLİĞİNDEN OLUŞMUŞ

Ameliyatın başarılı geçtiğini ifade eden Dr. Canbolat, burun taşlarının genellikle burun boşluğunda unutulmuş yabancı bir cisim ya da kan pıhtısı üzerinde magnezyum ve fosfat tuzlarının çökelmesi ile oluştuğunu ifade ederek, “Çiğdem Çeliköz’ün burnundan çıkardığımız taş, kendiliğinden oluşmuş. Sinüs akıntılarından kaynaklanan bir sorunu var. Ameliyat sonrası gereken tetkikler yapıldıktan sonra tekrar etmemesi için tedaviye devam edeceğiz” dedi. 

UZUN SÜREDİR NEFES ALAMIYORDU

Çiğdem Çeliköz ise uzun süredir baş ağrısı, uyku bozukluğu, nefes alamama problemi yaşadığını  belirterek, “Burnumda kötü kokulu akıntı, baş ağrısı, burundan nefes almada zorluk gibi şikayetler yaşıyordum. Çok çabuk hastalanıyor, uyku bozukluğu çekiyordum. Uzman Dr. İbrahim Canbolat benim durumumun nadir rastlanan bir vaka olduğunu söyledi ve ilgilendi. Şu anda kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Musa 2 yıl önce Şikayet Et
  HAstaya geçmiş olsun , doktolarımızın elleri dert görmesin.
  Cevapla
 • volkan 2 yıl önce Şikayet Et
  e bu da su ve topraktan yaratilmanin handikapi gecmis olsun
  Cevapla
 • KimBilir 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu durumda olan kaç hasta maalesef bir poşet ilaç verilerek geri gönderildi.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
 Havada en derin kabus... Teleferik kazalarında 48 yılda 136 ölüm
Sahipsiz köpeklerden kaçarken otomobilin çarptığı kadın yaralandı