3 yıl önce 4.kattan düşerek yatağa bağlı hale gelen 16 yaşındaki İrem'e babası bakıyor

Amasya'da yaşayan 16 yaşındaki İrem Geçici 3 yıl önce 4.kattan düşerek yatağa mahkum oldu. Omurlarında meydana gelen hasar sonucu tetrapleji teşhisi konan İrem'e babası bakıyor.

GİRİŞ 24.02.2022 10:34 GÜNCELLEME 24.02.2022 18:54
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Amasyalı İrem Geçici, 3 yıl önce 4. kattan düşerek yatağa mahkum oldu. Omurlarında meydana gelen hasar sonucu oluşan bir hastalık olan 'tetrapleji' teşhisi konan İrem'e babası her gün egzersiz yaptırıp karnını doyuruyor. Kızının bir gülüşünün bütün yorgunluğunu aldığını belirten İrfan Geçici, kızının tedavisinin sürmesini istiyor. 

28 yaşındaki ilahi sanatçısı kekemeliği müzik sayesinde yendi28 yaşındaki ilahi sanatçısı kekemeliği müzik sayesinde yendiGÜN BOYU KİTAP OKUYUP TELEVİZYON SEYREDİYOR

Gün boyunca kitap okuyup televizyon izleyen İrem’in en büyük eğlencesi ise “Güldür Güldür” adlı şov programı. İrem'in hayali ise yüzünü güldüren oyuncuları sahne önünde izlemek. Lise 1. sınıfta ara verdiği eğitimine yeniden başlamayı çok isteyen İrem Geçici, “Okulumu özlüyorum. Öncelikle parmaklarımı hareket ettirip kalem tutmak, yazı yazmak istiyorum” dedi. Kızına gözü gibi bakan 45 yaşındaki İrfan Geçici, “İlk düştüğünde boynundan altını hareket ettiremiyordu. Bir hayırseverin desteğiyle kızımı özel hastanede rehabilitasyonuna başlanmıştı. Çok iyi sonuçlar almıştık. Kolları hareket ettirip his gelen yeri güçlendirdik. Sonrasında salgın tedbirleri nedeniyle eve dönünce tedavisinde geri kaldık” diye konuştu. Bekçilik yaptığı özel firmanın kapanması nedeniyle işsiz olan İrfan Geçici, sık sık egzersiz yapması gereken İrem’i ağırlığından dolayı eşinin kaldıramadığını, bu yüzden ona kendisinin baktığını, eşinin ise evin geçimi için bir misafirhanede işe başladığını anlattı. 
 


AYLIK 55 BİN LİRA GEREKİYOR

Samsun’daki aynı özel hastanede tedavinin sürmesi için gereken aylık 55 bin liralık harcamayı karşılamak amacıyla yardım kampanyası başlattıklarını anlatan Geçici, “Yürüme aparatıyla hareket ediyor. Hem beli yürümeyi unutmuyor. Hem de tansiyonu dengeleniyor. Eğer parmaklarını hareket ettirebilirsek yemek yiyip kalem tutabilecek” ifadelerini kullandı. Tıpkı eski günlerdeki gibi eşi, üniversitede öğrenim gören büyük kızı ve İrem ile birlikte Yeşilırmak’ın kıyısında el ele yürüyüp bardak mısır yemek olduğunu söyleyen Geçici, geçen hafta evlerini eşi Esra Masatlı ile birlikte ziyaret ederek kızının durumu hakkında bilgi alan Amasya Valisi Mustafa Masatlı’ya da teşekkür etti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc acil şifalar ihsan eylesin yâr ve yardımcınız olsun İnşallah
  Cevapla
 • Bülent 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH şifanı versin güzel kızım.
  Cevapla
 • zafer gülten 2 yıl önce Şikayet Et
  devlet çocuğun tedavi masrafını üstlenmeli,ve bir bankada yardım kampanyası açılmalı,kendi vatandaşiımız herşeyden önce gelmeli.
  Cevapla
 • Murad-ı Munzavî 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH cc Murad-ı Munzavî Hazretleri hatırına şifa versin inşaAllah
  Cevapla
 • anguttt 2 yıl önce Şikayet Et
  allah yardımcısı olsun. zor bir durum.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Söke Kağıt Fabrikasında yangın devam ediyor! Yanardağ görünümü aldı
Milyonların gözü bu toplantıda! Kabine toplanıyor! Başkan Erdoğan duyuracak