30 günlük koronavirüs hastası bebek yaşam mücadelesini kazandı

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Servisinde entübe olarak tedavi gören kovid hastası 30 günlük bebek sağlığına kavuştu

30 günlük koronavirüs hastası bebek yaşam mücadelesini kazandı
30 günlük koronavirüs hastası bebek yaşam mücadelesini kazandı
GİRİŞ 07.03.2022 15:57 GÜNCELLEME 07.03.2022 16:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Hatice Turgut, 30 günlükken Şırnak’tan zatürre nedeni ile entübe olarak kabul ettikleri hastanın Covid-19 PCR testinin pozitif çıktığını söyledi. Hastayı yaklaşık 14 gün entübe olarak izlendiğini belirten Dr. Turgut, "Ağır akciğer tutulumu Covid enfeksiyonu ile 25 gün izlenen hasta sağlıkla taburcu edildi.  Yaklaşık 1 yıldan beri Batman Eğitim Araştırma Hastanesi yeni binada hizmet vermekteyiz. Hastanemiz,  yatak ve cihaz sayısında artışla birlikte sadece ilimizdeki yeni doğanlara değil, çevre il ve ilçelerde yoğun bakım ihtiyacı olan yeni doğanlara  da hizmet vermektedir” dedi.

Uzun boylular dikkat! Bağırsak kanseri riski çok fazlaUzun boylular dikkat! Bağırsak kanseri riski çok fazla

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Sağlığına kavuşan bebeğini kucağına alan anne, çok mutlu olduğunu söyleyerek emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • SEYİT ÇAMURCU 5 ay önce Şikayet Et
    Ya siz manyak mısınız? Daha yeni doğmuş çocuğa PCR testi yapmak nedir? Entübe etmek nedir? Bir de kahraman gibi haber yapıyorsunuz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kentsel dönüşüm açıklaması: Tarihi bir başarıya imza attık
Eylem yapan CHP'li belediyenin işçilerine Kılıçdaroğlu şoku!