Doktor Ekrem Karakaya'nın arkadaşları konuştu: Ömrünü "şifa" dağıtmaya adamıştı

Konya'da görev yaptığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden doktor Ekrem Karakaya, düzgün kişiliği ve çevresindekilere yaklaşımıyla örnek gösterilen bir yaşam sürdü.

GİRİŞ 07.07.2022 10:25 GÜNCELLEME 07.07.2022 13:10
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Karakaya'yı öğrencilik günlerinden tanıyan ve bir dönem aynı hastanede görev yapan göğüs hastalıkları uzmanı Mustafa Demirel, AA muhabirine, akrabası da olan meslektaşı Ekrem Karakaya'nın, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu dönemlerde kendisinin başhekim olarak görev yaptığı Develi Devlet Hastanesinde gönüllü olarak çalıştığını söyledi.

Konya'daki hastanede saldırı: Doktoru katleden kişi de öldüKonya'daki hastanede saldırı: Doktoru katleden kişi de öldü

Ekrem Karakaya'nın idealist bir doktor olduğunu ifade eden Demirel, "Ekrem, ikinci, üçüncü sınıftan itibaren mesleğini iyi yapabilmek için gönüllü olarak nöbetlere kalmak istedi. İnsanlığa hizmet edebilmek için tıp fakültesinin başından itibaren ömrünü insanlığa adadı. Ekrem, pırlanta gibi bir çocuktu. Karıncayı bile incitmeyen, masum bir insandı. Görev şehidi oldu." dedi.

Demirel, "Ekrem, hastaya bağırmayı bir kenara bırak, yüksek sesle konuşmayan, gülerken bile yüksek sesli gülmeyen, çok nazik, beyefendi birisiydi. Bazı insanların fotoğraflarından anlarsınız, pırıl pırıl bir çocuktu." ifadelerini kullandı.

İbrahim Alıç

- "RABBIM MÜKAFATINI CENNETTE VERSİN"

Ekrem Karakaya'nın Konya'nın merkez Selçuklu ilçesindeki evinde site yöneticisi olan İbrahim Alıç da üzüntü içinde olduklarını belirtti.

Karakaya'nın geride iki kız çocuğu ve gözü yaşlı eş bıraktığını dile getiren Alıç, şunları kaydetti:

"Bu yapılan hunharca olan bir şey, yüreğimiz kaldırmıyor. İnşallah bu son olsun, bir daha olmaması için, elimizden gelen gayret neyse, vatandaş olarak, millet olarak yardımcı olalım. Genç yaşta görevine aşık, düzgün bir insan. Aileye ne yapılması gerekiyorsa, ne yapmamız gerekiyorsa elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Konuşmak çok zor. Rabbim inşallah mükafatını cennette versin."

Yahya Özüdoğru

Karakaya'nın üst kat komşusu Yahya Özüdoğru da Karakaya ile yaklaşık 1,5 yıldır aynı apartmanda oturduklarını söyledi.

Karakaya'nın dost canlısı, güzel bir insan olduğunu, yaşanan acı olaydan derin üzüntü duyduklarını dile getiren Özüdoğru, "Can kurtarma eğitimi almış bir insanın böyle canice katledilmesi bizi derinden üzdü. Geride bir eş, iki çocuk bıraktı. Acımız büyük, güzel bir insanı, güzel bir komşuyu kaybettik. Çok üzgünüz, sözün bittiği yerdeyiz. Allah rahmet eylesin. Allah, görev şehidi olarak öbür tarafta ağırlasın. Geride kalanlara Allah sabırlar versin." diye konuştu.

- KARAKAYA’NIN DOKTORLUĞA ADANMIŞ ÖMRÜ YORUMLARA YANSIDI

Öte yandan, sosyal medya sağlık sitelerinde, doktor Ekrem Karakaya ile ilgili hastalarının yaptığı yorumlar dikkat çekti.

Doktor Karakaya'nın bir hastasının, "Enerjik, dikkatli, insanları ve işini seven bir doktor. Gelecek vadediyor. Sağlığıma kavuşmamdaki dikkati ve emeği için minnet borçluyum." yorumunu yaptığı görüldü.

Başka bir hastanın da Karakaya hakkında paylaştığı "Annem anjiyo olmuştu, işlem sırasında, serviste ve taburcu olduktan sonra bile ilgiliydi. Hastalarına önem veren biri, güler yüzlü, samimi, her şey için teşekkür ederiz." ifadeleri dikkat çekti.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 13
 • Yeşil camii 1 yıl önce Şikayet Et
  Hafız dır
  Cevapla
 • salih er 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın..Başka <<müslüman>> ların yaşadığı bir ülkede , ölümün Allahın emri denilen başka bir ülkede böyle bir acı, tezat görülmüş müdür acaba?Doktora hemşireye önünü ilikleyip, kutsal maslek sayanların çocuklarının geldiği durum bu..Allah bu günlerimizi artmasın..
  Cevapla
 • hilal71 1 yıl önce Şikayet Et
  neden bu habere hiç yorum yok.rabbim rahmetiyle muamele eylesin kardeşim
  Cevapla
 • Hamza 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.
  Cevapla
 • Masum GERÇEK 1 yıl önce Şikayet Et
  Saldırıyı ve adam öldürmeyi tasvip edecek değilim.Saldırganın kendi canını da kıyacak kadar eften_püften bir sebep olamaz diye düşünüyorum.Yertkililer esas bu konu üzerine odaklanmalı.
  Cevapla
 • rürü 1 yıl önce Şikayet Et
  hadi len
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray - Fenerbahçe! CANLI
İsrail'de yeni kriz! Hükümet dağılma noktasına geldi...