Ekrem Karakaya'yı öldüren şahsın babası konuştu: Çocuğumdan çok doktora üzülüyorum

Konya'da kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya'yı (47) öldüen Hacı Mehmet Akçay'ın (39) babası Kasım Akçay, "Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum" dedi.

GİRİŞ 08.07.2022 18:48 GÜNCELLEME 08.07.2022 18:49
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 3 çocuk babası Hacı Mehmet Akçay, 6 Temmuz günü Konya Şehir Hastanesi'nde kardiyoloji uzmanı 2 çocuk babası Dr. Ekrem Karakaya'yı, klinikte ruhsatlı tabancasıyla peş peşe ateş ederek öldürdü. Ardından aynı tabancayla intihar etti. Akçay'ın saldırıyı, 7 Haziran günü kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı Konya Şehir Hastanesi'nde 8 Haziran günü anjiyo ameliyatı sonrası yaşamını yitiren annesi Kezban Akçay'ın (58) ölümünden sorumlu tuttuğu için gerçekleştirildiği öne sürüldü.

Ekrem Karakaya

"BİZE DOKTORU SUÇLAYICI HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ"

Hacı Mehmet Akçay'ın babası Kasım Akçay, yaşanan olay nedeniyle üzüntülü olduğunu belirterek, ''Böyle bir olay yaşandığına hala inanamıyorum. Böyle bir olayın yaşanmasını da asla istemezdim. Kendi çocuğumdan çok doktora üzülüyorum. 2 çocuğu var. Kelimelerle tarif edilemez bir durum'' dedi.

Dr. Ekrem Karakaya'nın cenazesinden bir kare

Kasım Akçay, ''Annesinin ölümünden dolayı doktoru öldürdüğü söyleniyor. Annesinin ölümüyle ilgili doktoru suçlayıcı bize hiçbir şey söylemedi. Olayı çıkan haberlerden öğrendim'' diye konuştu.

Dr. Ekrem Karakaya'nın cenazesinden bir kare

KAYNAK: DHA
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 30
 • Neden 1 yıl önce Şikayet Et
  Grev yapanları kovun
  Cevapla
 • iiiiiiiiiiiiii 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepsini kast etmiyorum malif dokdorlara sakın sakın yan bakmayın sizi perişan ederler. ben şahsen yaşadım başkası yaşamasın hastaneye gidenler dikkatli olunuz.....
  Cevapla
 • Bozok 1 yıl önce Şikayet Et
  Grev yapan doktorlar işten atılmalıdır yediği ekmeğe tükürenden bu millete fayda gelmez...
  Cevapla
 • EMNAM 1 yıl önce Şikayet Et
  Akıl raporun varsa yayınlanan da millet yanlış anlamasa.
  Cevapla
 • kml 1 yıl önce Şikayet Et
  ikisini üçüncü bir şahıs öldürmüş olabilir ya da güvenlik azmettirilmiş olunabilir.
  Cevapla
 • kml 1 yıl önce Şikayet Et
  ikisini üçüncü bir şahıs öldürmüş olabilir ya da güvenlik azmettirilmiş olunabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Alman panzeri için ilk temas kuruldu! Transfere yeşil ışık
Husiler harp başlığı taşıyan taarruz botu 'Tufan 1' ile gemiyi imha etti