Üşümüyorum ama ayaklarım buz gibi diyorsanız… Ayak üşümesine pratik çözüm!

Soğuk hava ve sert kış şartlarıyla birlikte birçok kişi ayak üşümesi sorunuyla baş başa kalıyor. Sadece mutfakta değil pek çok alanda pratik çözümler sunan alüminyum folyo burada da karşımıza çıkıyor. İşte ayak üşümesine en güzel pratik çözüm!

Üşümüyorum ama ayaklarım buz gibi diyorsanız… Ayak üşümesine pratik çözüm!
Üşümüyorum ama ayaklarım buz gibi diyorsanız… Ayak üşümesine pratik çözüm!
GİRİŞ 14.05.2024 21:43 GÜNCELLEME 14.05.2024 21:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İnsanlar, ağrılı artrit, gut veya siyatik gibi durumlarla başa çıkarken ilaçsız alternatif çözümler aramaya başladı. Kat kat çorap giyilse dahi ayakların ısınmadığı durumlarda kişinin hayat kalitesi oldukça aza inebiliyor. Üstelik bazı durumlarda vücut üşümese bile ayaklar buz gibi olabiliyor. Peki tek ayak üşümesi neden olur, ayak üşümesine pratik çözüm nedir?

Baharın müjdecisi cemreler ne zaman düşecek? 2024 ilk ve ikinci cemre ne zaman düşecek?Baharın müjdecisi cemreler ne zaman düşecek? 2024 ilk ve ikinci cemre ne zaman düşecek?

Çiçek vermeyen orkideleri coşturup anında çiçek açtıran o formül! Orkidenin çiçek açması için ne yapmalı?Çiçek vermeyen orkideleri coşturup anında çiçek açtıran o formül! Orkidenin çiçek açması için ne yapmalı?

AYAKKABINIZA ALÜMİNYÜM FOLYO!

Ayaklarınız buz gibi hissediyorsa ve üşümeye başladıysa, alüminyum folyo kullanarak doğal bir çözüm denemeye ne dersiniz? Alüminyum folyo, anti-inflamatuar özellikleri sayesinde ayaklarınızı ısıtarak soğuk algınlığı semptomlarına karşı savaşabilir. Hareketlerinizi sınırlamadan ayaklarınızı 5-7 kat alüminyum folyo ile sarın, birkaç saat nefes almalarına izin verin ve ardından işlemi tekrarlayın. Kullanıcıların deneyimlerine göre, alüminyum folyo sayesinde birçok kişi ilaç kullanmadan grip belirtilerini ve siyatik ağrılarını hafifletmeyi başardı.

Ancak, semptomlarınız bir haftadan uzun süre devam ediyorsa, uzman bir doktora başvurmak önemlidir. Alüminyum folyo, doğal bir destek sağlayabilir ancak profesyonel tıbbi görüş almak her zaman en güvenli yol olacaktır. Ayaklarınıza özen göstererek, doğanın bu basit çözümüyle soğuk kış günlerini daha konforlu geçirebilirsiniz.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • Hamza Küçük 3 ay önce Şikayet Et
  Hele alüminyum tozu burnunuza kaçmasın enerjiniz hemen tükenir.
  Cevapla
 • yasin 3 ay önce Şikayet Et
  Vucudun alüminyum ile temas etmesi kesinlikle çok zararlıdır, ileri yaşlarda alzaimer eder adamı, hele yemeklerde folyoya sarıp pişirmeyin sakın. sağlığınmızı koruyun..
  Cevapla
 • sufleci 3 ay önce Şikayet Et
  ayak bileğini fazla sıkan çorap giyenlerde de bu tür üşümeler çok oluyor. Çünkü bu sıkılık damarlara baskı yaparak kan dolaşımını engelliyor. Kan gitmeyen yere can gitmezmiş...
  Cevapla
 • Nokta 3 ay önce Şikayet Et
  Doktor olacak adamsın
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Reisi'nin 3 gün sürecek cenaze töreni başladı
Hamas'tan ABD'ye uyarı