Fransa'da camiye ırkçı saldırı

Fransa'nın doğusundaki Besançon kenti yakınlarındaki "Es-Sunna" ve "Al-Fath" camilerinin duvarlarına, ırkçı ve İslam karşıtı yazılar yazıldı, gamalı haç çizildi.

Fransa'da camiye ırkçı saldırı
Fransa'da camiye ırkçı saldırı
GİRİŞ 04.11.2013 22:21 GÜNCELLEME 05.11.2013 01:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Aşırı sağcı ve yabancı düşmanı Ulusal Cephe Partisini öven ifadeler ve "Fransa Fransızlarındır", "Müslümanlara ölüm", "Araplar defolun", "Yaşasın Ulusal Cephe" yazıları yazılan iki caminin duvarlarına, gamalı haç çizildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Es-Sunna Camisi'nin bu yıl içinde üçüncü kez ırkçı saldırıya hedef olduğu belirtildi. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

SALDIRILAR SIK SIK YAŞANIYOR

Fransa'nın doğusu, aşırı sağcı partinin ülke genelinde en fazla oy aldığı bölgelerin başında geliyor. Fransa'nın doğusunda Müslüman ve Musevilere ait dini ibadet yerleri ve mezarlar, sık sık bu türsaldırılara hedef oluyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Sabit Kal 6 yıl önce Şikayet Et
    Nasılki Hırıstiyanlık Batı'ya, Batının o zamanki pagan, çok tanrılı, şamanist vs. inançlarına . sahip idareci ve halkın direnmesine rağmen gelebilmişse, İslam'da yine çok tanrılı, pagan ve Şamanist hale dönüştürülmüş, faşist ve kafatasçı Batılılıarın direnişine rağmen Batı'da kabul görecek ve toplumun dini olacaktır. Bunu geciktirmek için yüzyılın projesi 11 Eylül, İslami-Fobia, Siyonizmin ''Hırıstiyan ile Müslümanları düşmanlaştırma, ayrıştırma ve çatıştırma projesi'', Müslümanları Terörist olarak adlandırma, Şii-Sünni çatışması çıkarma gayretleri, Müslüman Ülkeleri İşgal ve IHA'lar ile hedef tahtasına oturtma gibi yollarla, İslamın Batılı halk tarafından kabulünü engellemeye çalışıyorlar. Ancak insanlığa yaptıkları zulüm, adaletsizlik, her türlü insani değeri yok etme vs. yüzünden Batılı halk bile ''Bizi artık ancak İslam kurtarır'' demeye başlamıştır. Bu saldırılar, İslamın kabulünü hızlandıracaktır.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kızılay Başkanı Kınık: Kan nakliyle koronavirüs tedavisine başlıyoruz
ABD ile Çin arasında sürpriz gelişme! Amerikalılar büyük tepki gösterdi