%100 oy oranıyla seçilen Schulz'dan küstah sözler

Sosyal Demokrat Parti’nin başbakan adayı olarak gösterilen Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz, Türkiye hakkında küstah ifadeler kullandı.

 • GİRİŞ19.03.2017 19:06
 • GÜNCELLEME19.03.2017 19:07
%100 oy oranıyla seçilen Schulz'dan küstah sözler

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak federal parlamento seçimlerinde Sosyal Demokrat Parti’nin başbakan adayı olarak gösterilen Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz, olağanüstü parti kurultayında SPD Genel Başkanı seçildi.

Schulz, kurultayda Türkiye'yle ilgili de açıklamalarda bulundu.

ASILSIZ İDDİALAR! TEK DERTLERİ TÜRKİYE

Delegelere yönelik konuşmasında Türkiye ile ilişkilere de değinen Martin Schulz, Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerin ayrıştırılmasını ve kutuplaştırılmasını kabul etmeyeceklerini söyledi.

Nazi kıyaslamalarına da değinen Schulz, “Aynı şekilde Almanya ve diğer ülkelerin Nazilerle kıyaslanmasını da kabul edemeyiz. Kim insanları birbirine karşı kışkırtmaya çalışırsa, ona ‘dur’ demeliyiz. Bu nedenle Bay Erdoğan’a da açıkça bunun böyle devam edemeyeceğini söylemeliyiz. Kendisine stratejisinin er ya da geç başarısız olacağını belirtmeliyiz. Türkiye on yıllardır olmadığı kadar kutuplaşmış durumda. Bu durumdaki bir ülkede yapılması gereken, insanları yeniden bir araya getirmek, birleştirmektir. Bir cumhurbaşkanının asıl görevi budur, halkını ve insanları birleştirmek. Kendisine ve Ankara’ya göndermemiz gereken mesaj bu olmalıdır” dedi.

Adil ve olgular düzeyinde tartışmadan yana olduklarını kaydeden Schulz, “Ama biz insanların birbirine karşı kışkırtılmasını istemiyoruz. Ne kendi ülkelerinde, ne de bizim ülkemizde” diye konuştu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar244

 • laganya 11 ay önce Şikayet Et
  asıl siz ötekileştiriyorsunuz müslüman ülke diye yaptıklarınıza bakın islamiyete gireriz diye korkunuz .
  Cevapla
 • analiz 11 ay önce Şikayet Et
  hadi ordan sen kendi işine bak
  Cevapla
 • makif 11 ay önce Şikayet Et
  sömürgeci çakal HAÇLI Hiristiyanlar KUDURDULAR ..!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Bayrak 11 ay önce Şikayet Et
  $ile var bu işin içinde. Amerikanin secilmis Başkani Trump seninde elini sıkmayacak,yüzüne bakmayacak bu gidişle.Siz kendi göçmen yasalarinizla ÇELIŞIYORSUNUZ.1 Milyon Suriyeli Mülteci alamanyayi gerçeğe davet ediyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • remzi 11 ay önce Şikayet Et
  hala 2002 den önce yaşadıklarını zannediyorlar alooooo uyanın kefereler talimat veremez alırsınız ancak
  Cevapla Toplam 13 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat