Suudi Arabistan'a darbe çağrısı!

Suudi Arabistan darbe girişimi iddialarıyla çalkalanırken bu kez muhalif Prens Halid bin Ferhan'ın kurucu kralın iki oğluna çağrısı patlak verdi: ''Selman'ın akıldışı, dengesiz ve ahmak yönetimi geri dönüşü olmayan noktayı da geçti. Kralı devirip kraliyeti kurtarın.''

Suudi Arabistan'a darbe çağrısı!
Suudi Arabistan'a darbe çağrısı!
GİRİŞ 22.05.2018 18:17 GÜNCELLEME 23.05.2018 08:55
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan, yönetime karşı darbe girişimi olduğu iddiaları devam ederken, bu kez muhalif Prens Halid bin Ferhan'ın sözleri olay oldu. Halid bin Fahran, ''Selman'ın akıldışı, dengesiz ve ahmak yönetimi geri dönüşü olmayan noktayı da geçti. Kralı devirip kraliyeti kurtarın.'' sözleriyle Selman'ı devirme çağrısında bulundu.

Katar bağlantılı haber portalı Middle East Eye'a (MEE) konuşan muhalif Suudi Prens Halid bin Ferhan, Prens Ahmed bin Abdülaziz ile Prens Mukrin bin Abdülaziz'e darbe çağrısı yaptı.

2013'te Almanya'dan siyasi iltica almış olan Halid, tahtta Kral Selman otursa da oğlu Muhammed bin Selman'ın (MbS) hızla yükselip herkesin dizginlerini eline geçirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

'SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL'

 

 

''Kral Selman'ın sağlığı yerinde olsaydı, işler bu noktaya gelmezdi. Kamu politikasına baktığımızda Kral Selman'ın siyasi sahnede ve ekranlarda tümüyle namevcut olduğunu göruyoruz.''

 

YAZDIR
YORUMLAR 57
 • ÖMER 10 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylemiş
  Cevapla
 • Adam gibi Adam 10 ay önce Şikayet Et
  Suudi Halki Caddelere Cikarsa Devrim Olur.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  yeni prens suikasten sonra ortalarda yok ya saklanıyor yada yaralı ortalarda olmaması muhalifleri güçlendirecektir yani bu da şu demek oluyor sudi arbistan karışacak belki haritalardaki gibi 3-5 bölünecek.
  Cevapla
 • Hamidiye süvarisi 10 ay önce Şikayet Et
  Kutsal topraklarımızı siyonist kafir iblis yahudilerin uşağı olan bu münafık suudlardan kurtarmalıyız.
  Cevapla
 • mst 10 ay önce Şikayet Et
  islam düşmanı yönetimlerine bu suudi arap halkı neden hiç ayaklanmaz hep hayret etmişimdir.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Toplumlar hak ettikleri şekilde yönetilir. toplumun bir kısmı vahabi-selefi zaten 300 yıldır osmanlıyla savaşıyor geriside paraya boğulmuş durumda geri kalan toplulukta kafasını kaldırdıkça kafaları uçuyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski Başbakan Çiller Yenikapı'da
Takla atan otomobilden inanılmaz kurtuluş