Koronavirüs sebebiyle Kâbe'ye ziyaretler durduruldu

Suudi Arabistan, korona virüs vakalarının artması nedeniyle Kâbe’ye ziyaretleri durdurdu. Suudi yetkililer tedbir için dezenfekte işlemlerinin yapıldığını belirterek çalışmaların ardından Kabe’nin yeniden açılacağını belirtti.

GİRİŞ 05.03.2020 18:54 GÜNCELLEME 05.03.2020 19:34
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan’da korona virüs vaka sayısı 5’e yükseldi. Yeni tip korona virüsün (Kovid-19) artması nedeniyle Suudi yetkililer, durumun daha da kötüleşmemesi için hem yurt dışından hem de ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Tedbir için Kabe ve Mescid-i Nebevi ziyaretlere kapatıldı, dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

 

 

DEZENFEKTE SONRASI TEKRAR AÇILACAK

 

 

Virüsün yayılmaması için yapılan dezenfekte işlemlerinin ardından Kabe’nin yeniden açılacağı kaydedildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdel-Fattah Mashat, “Suudi Arabistan’daki hükümet korona virüsünün yayılmasıyla misafirlerinin güvenliği ve emniyeti için bu yönde karar aldı” ifadesini kullandı. Mashat, “Umre ibadetini gerçekleştiren vatandaşların ülkelerine sağ salim dönmelerini sağlayacağız. En erken zamanda dönüşlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Suudi yetkililer korona virüsün ülkede ve dünyadaki etkilerinin ne kadar süreceği konusunda net bilgileri olmadığı için henüz hac ibadeti ile ilgili açıklamalarda bulunmanın erken olduğunu aktardı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Lale 1 gün önce Şikayet Et
  Ne kadar zor temizlenirmis (!) Harem-i Şerif. Sembolik bile olsa 10 kişi tavaf etse olmaz mı? Temizlik personelinin bır kısmı bile tavaf edebilir. Bomboş bırakmak nasıl bır mantık?
  Cevapla
 • Ahmet 9 saat önce Şikayet Et
  Can korkusu
  Cevapla
 • ismet 4 gün önce Şikayet Et
  inşallah bundan sonra hacca umreye gidenler tavaf alanında selfi resim derdine düşmezde kabenin ve peygamberin aziz hatırasina maneviyatina gölge düşürmez ibret alıriz biz müslümanlar kızmayın lakin hirıstiyanların ağlama duvarina kilisesine ne kadar önem verdigi asikar deyilmi affedilmek dileğiyle rabbim bize acı
  Cevapla
 • Mumın 4 gün önce Şikayet Et
  Hz. Peygamberımız s.a.v. Ve mahıyetı surgun edıldıgındede aynı seyler olmustu.
  Cevapla
 • mazlum 1 hafta önce Şikayet Et
  trump olsa bana virus bulaştırdın diye 320 milyar dolar ceza keserdi,gene şanslısın salman,kimse seni suçlamıyor.sen para kazan ümmet ölsün.
  Cevapla
 • YALNIZ ADAM 1 hafta önce Şikayet Et
  hiç insan olmassa duası kabul olan karıncalar melekler şehitler evliyalar peygamberler tavaf eder KABE hiç bir saniye boş kalmaz CENABI ALLAH tüm müslüman alemin yar ve yardımcısı olsun amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Vatandaşa uyarı: Zamma itiraz edip fiyatı düşürebilirsiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar