İzmir'de bir polis intihar etti

İzmir'de kefil olarak borç senedi imzalayan bir polis memuru, evine icra geleceği haberini alınca beylik tabancasıyla intihar etti.

  • GİRİŞ01.04.2007 16:54
  • GÜNCELLEME01.04.2007 16:54
İzmir'de bir polis intihar etti

Edinilen bilgiye göre, İzmir'de görevli 20 yıllık polis memuru Rahmi Fidan (44), beylik tabancasıyla başına ateş ederek intihar etti. Rahmi Fidan'ın, üzerinden intihar etmeden önce yazdığı bir not çıktı. Rahmi Fidan'ın, üzerinden çıkan notta; şirket sahibi olan 2 kardeşe kefil olduğunu, bu 2 kişinin borcunu ödememesi üzerine evine icra geleceğini öğrendiğini yazdığı belirlendi. Fidan'ın trafik polisi olarak Kocaeli'nde görev yapan ağabeyinin 1999 Marmara depreminde ailesiyle birlikte hayatını kaybettiği öğrenildi.


İzmir Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli evli ve 2 çocuk babası Rahmi Fidan'ın olay sırasında izinli olduğu belirtildi. Bornova'daki evinden çıkan Fidan'ın, Osmangazi semtindeki çevre yolunun köprü altı yakınlarında bulunan ağaçlık bölgeye geldiği ve beylik tabancasıyla kafasına bir el ateş ettiği bildirildi. Polis memuru Fidan olay yerinde hayatını kaybederken, olayı duyan mesai arkadaşları büyük üzüntü yaşadı. Fidan'ın hiçbir sorunu bulunmadığını dile getiren mesai arkadaşları ve akrabaları intihar etmesine hiçbir anlam veremediklerini söyledi.


Çevrede inceleme yapan ekipler, Fidan'ın üstünde intihar etmeden yazdığı bir not buldu. Fidan'ın yazdığı belirtilen intihar notunda, 'T. adlı şirketin sahipleri olan A. ve A. adlı 2 kardeş beni zorla kendilerine kefil yaptı. Bunların Rent A Car firması var. Bunlar borçları ödemeyince kefil olarak evime haciz geleceğini öğrendim. Eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum. Böyle olmasını istemezdim. İntiharımdan bu 2 kardeş sorumludur' yazılı olduğu ileri sürüldü.


Rahmi Fidan'ın evinden çıkmadan önce eşiyle tartıştığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


(İHA)

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat