Türkiye’ye komplonun kesin delili ortaya çıktı

Serdar Turgut bir gazetecinin rüyasında görse inanamayacağı bir şey başıma geldi diyerek, ABD'de süren Zarrab davasıyla ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaştı

Türkiye’ye komplonun kesin delili ortaya çıktı
Türkiye’ye komplonun kesin delili ortaya çıktı
GİRİŞ 18.12.2017 12:10 GÜNCELLEME 18.12.2017 12:11
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Turgut "belki de çok az insanın yaşama şansına sahip olduğu bir şeyi yaşadım ve kurulan komplonun aslında ne olduğu ciddiyetiyle bilinen bir yargıcın önüne delil olarak getirildi ve ben de bunun her detayını görme imkânına sahip oldum." dedi.

BU YENİ DAVALARA HAZIRLIK DAVASI

Turgut, bugün ki köşesinden "Türkiye’ye kurulmaya çalışılan, aslında çok da kapsamlı olan komplonun, başımıza örülmeye çalışılan belanın temeliyle ilgili bazı ipuçları edindim"  diyerek "Aslında ABD çok daha büyük başka davaların hazırlığının yapılmakta olduğunu sunulan delillerden, savcıların kullandığı cümlelerden, çağrılan tanıkların tavırlarından anlamış durumdayım. Aslında bunun var olduğunu Washington’daki bazı güvendiğim kaynaklar da bana söylemişlerdi ama dava sayesinde bunun ilk kez deliliyle mahkemede ortaya dökülmesine şahit oldum. Amerika aslında “teröre yardım eden, hukukun işlemediği, dış politikasında tehlikeli oyunlar oynanan bir ülke” olduğu iddialarıyla ilerde Türkiye’ye davalar açmaya çalışacak ve Türkiye’yi daha da zorlayabilmek için kimi yaptırımlara yasal temel sağlamaya uğraşacak gibi görünüyor. Amerika Türkiye’yi hedefine koymaya 2013 yılında çoktan karar vermiş bile, yani bu Trump’ın kararı değil bir devlet kararı." yazdı.

 

 

17-25 ARALIK TAPELERİ

Bu davada sanık olarak Hakan Atilla olsa da asıl amacın başka olduğu davanın neredeyse her anında belli.

- Bir dava düşünün, savcıların delil olarak sunduğu, üzerine “Amerikan Devleti belgesidir” damgasının vurulduğu nerdeyse bütün belgeler, ses kayıtları, tapeler 17-25 Aralık tarihinde düzenlenen ve Türkiye’de darbe girişimi olarak yargılanan operasyonlardan elde edilmiş.

- Aslında 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ ile ABD işbirliğinin olduğunu düşünen Türkiye, bu davada savcıların sunduğu belgeleri delil olarak Washington’a gönderebilir.

EN BÜYÜK TANIK DENEN KİŞİ...

- En büyük tanık olarak çıkarılan David Cohen eski CIA Başkan Yardımcısı ve Amerikan Hazine Bakanlığı’nda da başkanlık yapmış bir insan. Yıllardır Hakan Atilla ile görüştüğü biliniyor .

- Cohen, Amerikan devletinin terör finansmanı konularını araştıran en önemli yetkilisi. Eğer Türkiye’ye de bir terör finansmanı iftirası atılacağı, bu davada ortaya çıktığı gibi doğruysa, bunun da hazırlığını Cohen’in başını çektiği devlet birimlerinin yapmış olması büyük ihtimal.

FETÖ'CÜ POLİSİN SUNDUĞU DELİLLER

- Savcılığın delil olarak sunduğu evrakları getiren firari eski polis, hiç durmadan Türkiye’de olduğunu, hukukun olmadığını, yasal güvencelerin kalmadığını iddia etti ve Erdoğan’ı suçladı. Savcılık bunu devlet kayıtlarına geçirdi.

DOSYA TOPLUYORLAR

Bana uzun zamandır Washington’daki bağlantıları çok iyi olan Amerikalı gazeteci arkadaşlarım, PYD’lilerin ve Şam rejiminin, yakaladıkları El Kaide’cilerin sorgulamalarından çıktığını söyledikleri ve Türkiye bağlantılarını gösterdiğini iddia ettikleri dokümanları CIA’ya verdiklerini ve bunların Washington’da bir dosyada toplandığını anlatıyorlardı.

TÜRKİYE HEDEFE ÇOKTAN KONULDU

Yani Washington’da, ABD’nin bugün açıklanabilecek yeni ulusal güvenlik stratejisi konsepti doğrultusunda ‘Türkiye’yi hedefe koyma kararı’ çoktan verilmiş, ama son günlerde bu davayla bundan sonra yapılacak işlere de yasal kılıf hazırlanmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

ETİKETLER
zarrab
YAZDIR
YORUMLAR 86
 • kayra-keskin 10 ay önce Şikayet Et
  lan topunuz gelin beyhude
  Cevapla
 • enver 10 ay önce Şikayet Et
  abd nin dünyayı karıştırdığı gün gibi ortada. bizim mahkemelerimiz yok mu? zararı gören biziz. mağdur olan biziz...
  Cevapla
 • Dervaz 10 ay önce Şikayet Et
  Ypg pkk daiş fetö ye silah abd değilmi 15 Temmuz darbesini abd yaptırtmadımı neyi bekliyoruz davayı biz açalim
  Cevapla
 • Tunabey 10 ay önce Şikayet Et
  ABD şu anda Türkiye ile zaten Savaşta, IMF nin Borçlarını ödemeyip tekrar Kredi alsaydık Bunlar olmazdı. Haa Birde Büyük Yatırımlar(Köprüler,Hastaneler,Havalimanları)yapılmasaydı REIS çok oldu!
  Cevapla
 • Muaz 10 ay önce Şikayet Et
  Ey ABD İngiliz topunuz gelin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan açıkladı: Öncelikli hedef eğitim!
4 lider İstanbul'da buluşacak!