15 Temmuz etkinliklerine kaç kişi katıldı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken basın toplantısı düzenledi. Kurtulmuş, 15 Temmuz etkinliklerine 6 milyonu aşkın kişinin katıldığını açıkladı.

 • GİRİŞ17.07.2017 20:39
 • GÜNCELLEME17.07.2017 21:40
15 Temmuz etkinliklerine kaç kişi katıldı?

Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE 6 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞIMIZ KATILDI"

Birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci yılında vatandaşlarımızın aynen 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti asla karşılıksız bırakmayacağını, aynı şekilde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça ispat eden önemli bir gösteri olmuştur.

FETÖ İLE MÜCADELEDEN İSTATİSTİKLER

Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından birisidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye devredilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin yaklaşık 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri sağlanmıştır. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü imkanla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır.

111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildi. 32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı... Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 seviyesindedir.

Kurtulmuş: O asla sıradan bir fotoğraf değildir

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar39

 • musa 6 ay önce Şikayet Et
  ALLAH sayılarını arttırsın Allahın laneti pkk pyd hdp israil ve yandaşları üzerine olsun amin amin
  Cevapla
 • Konyalı 6 ay önce Şikayet Et
  Numan Bey mütevazi davranmış, eminim6 milyondan çok daha fazla vatansever katılmıştır. Ben günde 17 saat işte çalışmama rağmen katıldım ve çok gurur duydum. En az 50 milyon reisimiz Erdoğan'ı seven insan var bu ülkede, katılım muhteşem derece de çoktu! Tüm vatansever vatandaşlarımı buradan selamlıyorum.
  Cevapla
 • Koncerto 6 ay önce Şikayet Et
  Maşallah maşallah Allah sayımızı arttırsın Amin...
  Cevapla
 • tabip doktor 6 ay önce Şikayet Et
  Aman dikkat chp bu resimi kullanmasın.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Kenan 6 ay önce Şikayet Et
  Bu görüntülerden eminim tüm Dünya ders çıkartmıştır..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat