Bakanlar Kurulu sonrası önemli Esed açıklaması

Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ basın toplantısı düzenledi. Bozdağ, Esed'in Afrin'e asker göndereceğine ilişkin iddiaları değerlendirirken, 'resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı, bu iddia gerçeği yansıtmıyor, şayet bunu yaparlarsa bir felakete yol açar' dedi.

GİRİŞ 19.02.2018 20:08 GÜNCELLEME 20.02.2018 09:03
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından satırbaşları:

Her türlü ahlaksızlığa karşı, her türlü saldırıya karşı çocuklarımızı korumak hepimizin vazifesidir. Öncelikle de hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin ve devlet kurumlarının başta gelen vazifesidir.

Çocuklara cinsel saldırılarla ilgili, hükümetimiz bünyesinde bir komisyon oluşturuldu. Komisyon rapor hazırlayacak, cezalar artırılacak.

 

ZEYTİN DALI HAREKATI

Bugün saat 13.00 itibarıyla etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 651'dir. Bölgedeki son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele kararlı şekilde devam edecektir.

Bildiğiniz gibi, Zeytin Dalı Harekatı, başladığı günkü hedefle, planlandığı şekilde devam etmektedir.

Türkiye'nin bu konudaki kararlılığı nettir. Bölge terör örgütlerinden arındırılıncaya, bölgeden huzur ve barış yeniden tesis edilinceye, bölge yakınındaki vatandaşlarımız tehditlerden kurtuluncaya kadar harekat devam edecektir.

"REJİM HAKKINDAKİ İDDİALARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Terör örgütü YPG'nin, rejimle görüştüğü yönündeki haberler medyada yer aldı. Biz de bütün yönleriyle konuyu yakından takip ediyoruz.

"SÖZ KONUSU HABER GERÇEK DIŞIDIR"

Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye rejimine bağlı bazı güçlerin Afrin'e gireceğine dair bir haber geçtiyse de bu haber resmi makamlar tarafından doğrulanmamıştır, gerçek dışıdır, gerçekle alakası yoktur.

"REJİM AFRİN'E ASKER GÖNDERMEDİ, GÖNDERİRSE BU BÜYÜK FELAKETLERE YOL AÇAR"

Güvenlik güçlerimizden gelen bilgilere göre, rejim tarafından bölgeye herhangi bir birlik göndermemiştir.

Suriye rejiminin PYD/YPG terör örgütlerini müdafaa için Afrin'e birlik sevk etme gibi bir düşünceye varması veya bu yönde adım atması, bölge bakımından çok büyük felaketlere yol açar.

ETİKETLER
Bakanlar Kurulu
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Artuk 1 yıl önce Şikayet Et
  El Muzaffer Daima!.. Ya Fettah Ya Allah, La Galibe illAllah!
  Cevapla
 • abdal 1 yıl önce Şikayet Et
  devletimiz kudretli, Hükümetimiz muktedir, şanlı bayrağı taşıyan Mehmetçik elbette Muzaffer olacaktır. yeter ki bir ve beraber olalım.
  Cevapla
 • nanire 1 yıl önce Şikayet Et
  gönderin bizim ülkedeki suriyelileri akşama kadar parklarda çakallar kızlara bakıyorlar bizim mehmetçikte savaşıyor işe bak ya
  Cevapla
 • murat 1 yıl önce Şikayet Et
  hala mı aynı terane
  Cevapla
 • NEDEN 1 yıl önce Şikayet Et
  abd dışişleri bakanı kim ki biizm cumhurbaşkanımızla konuşuyor 3 saate yakın..onun muhatabı bizim bakanımzıdı. sonra ne oldu biz yine almayanyaya yanaştık. ne yaptık. o gazeteciyi ertesi gün bıraktık. asla çıkamz ajan denilen.. savruluyoruz. bir oraya bir buraya ..
  Cevapla
 • kağan 1 yıl önce Şikayet Et
  Fazla konuşmayın afrin hareketında OSÖ sayısını 50 bine çıkarın savaşmadan kan dökmeden şehit vermeden vatan vatan olmaz Suriyelilerin gözü açılması lazım adamlar korkak ve cahil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Depremin ardından ülkelerden peş peşe mesajlar: Yardıma hazırız
Elazığ depremi canlı yayında yakaladı!