O Kız 'Zeynep' Dilin Döğer kimdir? Dilin Döğer kaç yaşında? Dilin Döğer oynadığı diziler...

Kanal D ekranında yayınlanan O Kız dizisinde Zeynep karakterini canlandıran Dilin Döğer'in kim olduğu ve kaç yaşında olduğu araştırıldı. Ayrıca Dilin Döğer'in hangi dizilerde oynadığı merak edildi. Peki, Dilin Döğer'in oynadığı O Kız Zeynep kimdir? İşte oyunculuk hayatında yeni olan dilin Döğer biyografisi...

O Kız 'Zeynep' Dilin Döğer kimdir? Dilin Döğer kaç yaşında? Dilin Döğer oynadığı diziler...
O Kız 'Zeynep' Dilin Döğer kimdir? Dilin Döğer kaç yaşında? Dilin Döğer oynadığı diziler...
GİRİŞ 23.09.2022 09:09 GÜNCELLEME 23.09.2022 09:09

Dilin Döğer 22 Şubat 1995'te Diyarbakır'da dünyaya geldi. Aslen Diyarbakırlı'dır. Şimdilerde 27 yaşındadır.

Çocukluk dönemini Diyarbakır'da geçirdi. Çocukluk döneminde sanatla iç içe büyüdü. Küçük yaşlarda, Diyarbakır'da Tan Sağtürk'ün ilk bale okuluna gitti. Sonrasında ise ilk sahne tecrübesini Anadolu Ateşi ile kazandı. Akabinde müzik, opera, dans ve resim eğitimi aldı. 

Dilin Döğer

İlk, orta ve lise öğreniminin Mersin'de tamamlayışının ardından Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Dilin Döğer eğitim hayatından sonra profesyonel olarak oyunculuk kariyerine adım attı.

Maydonoz Ajans ile çalışmaya başladı ve ilk olarak reklam filmlerinde boy gösterdi. Çikolata ve telekomünasyon şirketinin reklamında oynadı.  İlk dizi deneyimini ise bir dijital yapım olan Ex Aşkım'da yaşadı.

Oyuncu Dilin Döğer

Oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı ve 2022'de bir sinema filminde rol aldı. Şimdilerde ise Kanal D ekranında izleyici ile buluşan O Kız dizisinde başrol oynamaktadır. Erkan Petekkaya ile başrolü paylaşan Döğer, dizide Zeynep karakterine hayat vermektedir. 

O Kız dizisi oyuncuları kimdir? O Kız dizisi ne zaman başlayacak? O Kız konusuO Kız dizisi oyuncuları kimdir? O Kız dizisi hangi gün? O Kız konusu

DİLİN DÖĞER OYNADIĞI DİZİLER

  • 2021 - Ex Aşkım (internet dizisi)

  • 2022 - Goodnight Soldier (film)

  • 2022 - O Kız (dizi)

Dilin Döğer biyografisi

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL