Macron Türkiye'ye saldırıp NATO'ya sert çıktı: Beyin ölümü gerçekleşti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Economist dergisine konuşan Macron, "Şu an yaşadığımız NATO'nun beyin ölümüdür" dedi. Macron, TSK'nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütlerini ortadan kaldırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı da eleştirdi.

Macron Türkiye'ye saldırıp NATO'ya sert çıktı: Beyin ölümü gerçekleşti
Macron Türkiye'ye saldırıp NATO'ya sert çıktı: Beyin ölümü gerçekleşti
GİRİŞ 07.11.2019 13:51 GÜNCELLEME 07.11.2019 13:59
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Economist dergisine açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin hudutlarının güvenliğini sağlamak ve terör koridorunu engellemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı daha önce de eleştiren Macron bu sefer NATO'yu hedefine aldı.

 

Macron, "Şu an yaşadığımız şey NATO'nun beyin ölümüdür. ABD, Avrupa projesine sırtını döndü" ifadesini kullanırken, "ABD ve NATO müttefikleriyle stratejik karar alma mekanizmasında bir koordinasyon yok" dedi.

TSK'nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'e karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında geçtiğimiz haftalarda da skandal açıklamalarda bulunan Macron, "Bir diğer NATO müttefikiniz Türkiye, bizim ilgimizin olduğu bir alanda haber vermeden askeri harekat düzenliyor" ifadesini kullandı.

 
YORUMLAR 74
 • Baki 4 yıl önce Şikayet Et
  Kudurun köpekler. ....
  Cevapla
 • Aydın Ayvaz 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu arkadaşın beyin kapasitesi veya dilinin kemiği ile ilgili problemleri olduğu kesin. Bir ülkenin sınır güvenliği için meşru müdafaa hakkını kendi çıkarları için yok sayabilecek kadar hadsiz densiz. Allah Türk devleti ve ordusuna zeval vermesin
  Cevapla
 • kultigin.noyan 4 yıl önce Şikayet Et
  Kendi beyin ölümün gerçekleşmiş. Senin kendinden haberin yok.
  Cevapla
 • Dede 4 yıl önce Şikayet Et
  Nükleher silah tek lolojosi şart
  Cevapla
 • esas 4 yıl önce Şikayet Et
  Benim ülkeme vekalet savaşı düzenleyen Fransa günün gelecek inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatı değişti
Adam çekilen kıyma makinesi Müge Anlı programına getirildi