Yunanistan'da gündem Oruç Reis, Türkiye'de MasterChef

Ana karası kıta sahanlığı ilan ettiği bölgeye neredeyse 600 km uzaklıkta bulunan Yunanistan'ın bütün gündemi Oruç Reis sismik araştırma gemimiz olurken, mesele ülkemizde Aamir Khan ve MasterChef gibi konular kadar ilgi çekmedi. Türkiye, Akdeniz'de en uzun kara sınırına sahip ülke konumundayken, Oruç Reis'in bölgede sismik araştırmalar yapması egemenlik haklarımızı korumaya yönelik adımların başında geliyor.

Yunanistan'da gündem Oruç Reis, Türkiye'de MasterChef
Yunanistan'da gündem Oruç Reis, Türkiye'de MasterChef
GİRİŞ 14.08.2020 17:24 GÜNCELLEME 14.08.2020 17:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ülkemiz Doğu Akdeniz'de tarihi bir gündemden geçtiği bugünlerde sosyal medyanın gündemi hala MasterChef, Hintli şarkıcı Aamir Khan gibi meseleler.

 

Türkiye'deki gündemin aksine Yunanistan'da ise Oruç Reis sismik araştırma gemimizden başka hiçbir konu konuşulmuyor. Ülkede Twitter'daki gündemlerin tamamı bu konu üzerineyken basın da yalnızca bu konuyu gündemde tutuyor.

 

Türkiye, Akdeniz'de en uzun kara sınırına sahip olmasına rağmen Yunanistan ana karasına neredeyse 600 kilometre uzaklıkta bulunan Meis üzerinden bölgenin kendi kara suları olduğunu iddia ediyor. Bunu yaparken de bütün ülke tek vücut olmuş bir şekilde meseleyi gündemden düşürmüyorlar.

Yunanistan gündeminde sırasıyla; Oruç Reis, NAVTEX, NATO, Türkiye, Oruç Reis, Türkiye, Ege Denizi konuşulurken, Türkiye gündeminde Oruç Reis kendine sekizinci sıradan yer buldu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • evrupali 1 yıl önce Şikayet Et
    biz dogrusunu yapiyoruz onlar konussun biz icrat yapalim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Altında durum kötü! Son iki ayın dibinde: Çok kişi terste kaldı
Kia Ceed Türkiye'ye giriş yaptı! İşte fiyatı ve dikkat çeken özellikleri