Vladimir Putin: Kimsede böylesi yok, katbekat daha üstün!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin Anti-Balistik Füze Anlaşması’ndan çıkmasının ardından Rusya’nın hipersonik silah geliştirmek zorunda kaldığını söyledi.

Vladimir Putin: Kimsede böylesi yok, katbekat daha üstün!
Vladimir Putin: Kimsede böylesi yok, katbekat daha üstün!
GİRİŞ 19.09.2020 19:01 GÜNCELLEME 19.09.2020 19:01
Bu Habere 93 Yorum Yapılmış

NPO Maşinostroyeniya Füze Tasarım Bürosu Fahri Genel Müdürü, füze geliştiricisi Gerbert Yefremov’la video konferans yoluyla gerçekleştirdikleri görüşmede konuşan Putin, “ABD’nin 2002’de Anti-Balistik Füze Anlaşması’ndan çekilmesi, Rusya’yı hipersonik silah geliştirmeye başlamak zorunda bıraktı. ABD’nin, gelecekte tüm nükleer potansiyelimizi sıfırlayabilecek, etkisiz hale getirebilecek stratejik füze savunma sistemi konuşlandırmasına yanıt olarak bu silahı geliştirmek zorundaydık” dedi.

 

 

Putin, Yefremov ve meslektaşları sayesinde olası olumsuz senaryonun gerçekleşmediğini kaydetti.

Putin ayrıca Rusya’nın 2001’den hipersonik silahların geliştirilmesini önlemeye yönelik anlaşmalara varmak için her türlü çabayı gösterdiğini, ancak bir yanıt alamadığını da dile getirdi.

 

 

'VAR OLAN TÜM SİLAHLARDAN KATBEKAT ÜSTÜN SİLAHLARA SAHİBİZ'

Putin, Rusya’nın yıllarca yeni silahların üretimindeki gelişmeler konusunda diğer ülkelerle arayı kapatmak zorunda kaldığını, ancak bugün tarihinde ilk kez en modern silahlara sahip olduğunu kaydetti. Putin’e göre, gelişmeler konusunda arayı kapatmak zorunda kalma durumu, Rusya’yı çetin, hatta tehlikeli bir konuma sokuyordu.

“Bizi tehdit ettikleri, bizim de elimizde karşılık verebileceğimiz hiçbir şeyin bulunmadığı anlar oldu” diyen Putin, şöyle devam etti:

“Şimdi Rusya’nın modern tarihinde ilk kez dayanıklılık, güç, hız ve en önemlisi hassasiyet bakımından geçmişteki ve bugün var olan tüm silahlardan katbekat daha üstün, en modern silahlara sahibiz. Bugün kimsenin elinde böyle silahlar yok.”  

AVANGARD HİPERSONİK FÜZE SİSTEMİNİN GELİİŞTİRİCİSİNİN İSMİNİ AÇIKLADI

Avangard hipersonik füze sisteminin geliştirilmesinin arkasındaki başlıca ismin Yefremov olduğunu açıklayan Putin, “Sayın Gerbert Aleksandroviç, bu ülkemiz ve güvenliğinin sağlanması için muazzam bir olay” dedi.

Putin ayrıca Yefremov’a devlete üstün hizmetleri nedeniyle Rusya’nın en üst düzey nişanı olan kılıçlı Aziz Andrey Nişanı verilmesi talimatında bulunduğunu ifade etti.

ETİKETLER
Vladimir Putin
YAZDIR
YORUMLAR 93
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Sos sarı kedı.
  Cevapla
 • Selami Nallar 1 ay önce Şikayet Et
  Nee biri koral, bayraktar, anka mı dedi? Biz hastaydık, Allah bize şifa verdi. Sizler bunadınız yarın bizim EvvelAllah
  Cevapla
 • Doğukan 1 ay önce Şikayet Et
  Ne Rusya ne de ABD asla birbiriyle savaşmayacak bunu hala anlamadıysanız gerçekten çok ilginç... Yıllardır danışıklı dövüş oynuyorlar birbirleriyle anlaşmalı olarak. Amaçları küçük devletleri korkutmak ve onlara tehdit varmış inancını yerleştirerek ekindeki silahları satmak. Her iki taraf ta bundan memnun , diğer devletler de bu tür oyunlara geliyorlar... Tıpkı bizi göstererek Yunanistan’a Uçak ve Silah satan Fransa gibi ... Türkiye asla Yunanistan’a saldırmayacak eğer ilk atışı Yunan yapmazsa !!!
  Cevapla
 • Uyanık 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyadan çıkış yoksa uydular dünyanın içersindemi dolanıyor akıllı
  Cevapla
 • Erdalsilo 1 ay önce Şikayet Et
  Halen Aya gidildiyine inanan insanlara acıyorum .7 kat tabakayı aşmak icin işık hızına ihtiyaç var ve sadece bir bölümü diyil tümüyle ısıya dayanacak roket lazım.hayal kurmayın Dünyadan çıkış halen yok
  Cevapla
 • Huso 1 ay önce Şikayet Et
  Sen balık kopegisi gordun?
  Cevapla
 • Cevo 1 ay önce Şikayet Et
  Sen herhalde rakı balık yaparken balıktan zehirlenmissin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan'ın yalanı elinde patladı! Türkiye anında cevap verdi...
Son dakika haberi: Fransa'da ayakta! 54 bölgede sokağa çıkma yasağı!