NY Times: Trump 10 yıl hiç vergi ödememiş

New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediğini, 2016 ve 2017 yıllarında ise sadece 750'şer dolar vergi ödediğini yazdı.

NY Times: Trump 10 yıl hiç vergi ödememiş
NY Times: Trump 10 yıl hiç vergi ödememiş
GİRİŞ 28.09.2020 02:48 GÜNCELLEME 28.09.2020 03:14
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trump'ın uzun süredir tartışma konusu olan vergi kayıtlarını ele geçiren gazete, Trump'ın ödemesi gereken milyonlarca dolar borcu olduğu ve mülklerinin zarar ettiğini iddia etti.

 

 

Trump'ın şirketlerinin zararının karından daha fazla olduğu gerekçesiyle 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediği iddia edilen haberde, 2016 ve 2017 yıllarında ise sadece 750'şer dolar vergi ödediği belirtildi.

TRUMP YALANLADI!

 

 

ABD Başkanı Trump ise New York Times'ın haberini yalanlayarak ''Tamamen uydurma haber.'' değerlendirmesinde bulundu. 

Ne kadar vergi ödediği yönündeki soruları yanıtlamayan Trump, vergi beyanının şu an denetimde olduğunu ve denetimin tamamlanmasının ardından vergi kayıtlarını açıklayacağını ifade etti. Trump, eski ABD başkanlarının aksine ve Demokratların çağrılarına rağmen vergi beyanlarını açıklamıyor. 

ABD'de başkan adaylarının seçimlerden önce vergi iadesiyle ilgili belgelerini kamuoyuyla paylaşmaları konusunda yasal bir zorunluluk bulunmamasına karşın 1976'dan beri tüm başkan adayları seçimlerden önce vergi beyannamelerini açıklamıştı. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • belde 1 ay önce Şikayet Et
    ne oldu kovboylar şimdi mi aklınıza geldi. zaten sizin seçimlerinizin hepsi sorunlu, kimi seçseniz farketmiyor. Obamayı da Müslüman diye bize satmaya kalktınız o daha berbat etti gitti. adaletsizlik yeryüzünde daha da arttı.
    Cevapla
  • Ruhi 1 ay önce Şikayet Et
    ABD başkanı olmak kolay değil
    Cevapla
DİĞER HABERLER
NATO'da Türkiye'ye karşı hain plan! Almanya ve Fransa bir oldu...
Son dakika: Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı