Karadaği: Fransa'daki 'baş kesme' olayının arkasında Fransız istihbaratı var

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, Fransa'da bir tarih öğretmeninin ölü bulunmasına ilişkin soru işaretlerinin olayın Fransız istihbaratı tarafından planlandığını gösterebileceğini belirtti.

Karadaği: Fransa'daki 'baş kesme' olayının arkasında Fransız istihbaratı var
Karadaği: Fransa'daki 'baş kesme' olayının arkasında Fransız istihbaratı var
GİRİŞ 18.10.2020 09:42 GÜNCELLEME 18.10.2020 09:45
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Karadaği, Fransa polisi, Paris'in banliyölerinden birinde sınıfta Hz. Muhammed'i aşağılayan bir karikatürü öğrencilerine gösteren öğretmeni öldürdüğü gerekçesiyle 18 yaşında bir genci vurmasının ardından yazdığı "Gerçek katil halen hayatta" başlıklı makalesinde, olaya ilişkin birtakım soru işaretlerine ve şüphelere işaret etti.

 

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, olayı "İslamcı terörist saldırı" olarak nitelendirmesini, "Fransa'nın karanlık salonlarından İslam'a ve Müslümanlara terör kisvesi giydirmeye yönelik kötü niyetli tepki" olarak değerlendirdi.

"Öğretmenin, ergen öğrencilerinin inançlarına dil uzatan çizimleri göstermesininin nedeni nedir?", "Neden Fransız yetkililer, öğretmenlerin öğrencilerin kutsallıklarına hakaret etmesini engellemiyor ve neden antisemitizm cezalandırıldığı gibi diğer dinleri aşağılamayı cezalandıran bir yasa çıkarılmıyor?" sorularını yönelten Karadaği, "Suçun gerçekleri ve meydana geldiği tarih, olayın kendiliğinden olduğunu kabul etmemizi sağlamaz" ifadelerine yer verdi.

 

Makalede bu olay nedeniyle Fransa'nın Müslümanlara "haksız yasalara" göre davranmasından korktuğunu vurgulayan Karadaği, "Olayın tezgahlanmış olduğunu anlamak için Fransız makamlarının beyanlarına dikkat edin" ifadesine yer verdi.

Bunun Fransız istihbaratı tarafından planlanmış bir eylem olduğu gerçeğini destekleyen sorular sormayı sürdüren Karadaği, "Söz konusu suçlunun olay yerinde öldürülmesi garip değil mi?" sorusunu yöneltti.

Karadaği, katil öğrencinin neden yakalanmayıp soruşturmanın yapılmadığını, açık bir şekilde yargılanıp kendisinin kim olduğu ve bu olayı yapmaya iten etkenlerin ne olduğunun öğrenilmediğini dile getirdi.

Yeni Zelanda'da 15 Mart 2019'da 50 kişiyi camide katleden terörist Brenton Tarrant'ı örnek gösteren Karadaği, "Fransa'da sanık tasfiye edilip İslam ve Müslümanlar hakkında korku dolu açıklamalar yapılırken, Tarrant niye hapiste hala yaşıyor?" dedi.

"Bizler dininimizi kutsal görüyoruz ve hiçbir dine karşı kötü davranılmayı kabul etmiyoruz. Ancak istihbarat operasyonları ve ağızları kapama çabaları sonuç getirmiyor" diyen Karadaği, çözümün toplumsal barış içinde yapıcı bir diyalog ile mümkün olduğunu vurguladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Hasan 2 gün önce Şikayet Et
  Türkiyede de bir takım öğretmenler,tv kanalları, bazı basın yayın kanalları, bazı dernek ve vakıf adı altındaki bir takım oluşumlar ve daha bir çok siyasi kesimlerin de aynı sıkıntıları milletimizin başına getirilmeye çalışıldığını görmekle beraber; ne yzık ki yetkililerin tedbir aldığını da söylemek mümkün değildir.
  Cevapla
 • İşte bu. 2 gün önce Şikayet Et
  Hani avrupaya laiklik gelmişti, bunlar kendilerine laik,başkalarına koyu hristiyan.Hepsi palavra , hepside aşırı dinci.Tabiiki kendilerine zor gelen kendi inançlarını dahi uygulamıyorlar.Fransada 5-6 sene önce bir iki kurgu olay yaptılar ve islama kurgulanmış senaryolar ile iftira attılar sonra da bu aptalı (soros-pu ç.... macaronayı) başa getirttiler, peki sizce kimler tezgahladı tabiiki dünyanın sermaye imparatorlarının ait olduğu kavmin çocukları ve ajanları, birde onların kuklaları,aynı kuklaları bizde de deneme yaptılar, geri zekalı saftirikler.
  Cevapla
 • Ali 2 gün önce Şikayet Et
  Helal olsun güzel açıklama.
  Cevapla
 • nasuh 2 gün önce Şikayet Et
  melhame-i kübra yaklasiyor herhalde
  Cevapla
 • Mustafa 2 gün önce Şikayet Et
  Melhame-i Kübra ayrı, Mahkeme-i Kübra ayrı, Ahmed Kardeşim.
  Cevapla
 • Ali Bey 2 gün önce Şikayet Et
  hayir mahkeme i kubra ayri, melhame i kubra ayri. melhame i kubra dunyanin sonunu getirecek büyük savasin adidir
  Cevapla
 • Ahmet 2 gün önce Şikayet Et
  Mahkeme
  Cevapla
 • YAŞAMDER 2 gün önce Şikayet Et
  Rabbim o gencin şehadetini kabul etsin.Musablar ölmedi kıtalar dolaşıyor.Allahu Ekber
  Cevapla
 • hjhggh 2 gün önce Şikayet Et
  amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başakşehir Şampiyonlar Ligi'ne mağlubiyetle başladı
Yunanistan'dan ezber bozan Türkiye çıkışı: Bunu istemek saflıktır