Ali Muhyiddin el-Karadaği'den Macron'a çağrı!

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u, İslam karşıtı söylemlerinden ötürü hem Hazreti Peygamber'den hem Müslümanlardan özür dilemeye çağırdı.

Ali Muhyiddin el-Karadaği'den Macron'a çağrı!
Ali Muhyiddin el-Karadaği'den Macron'a çağrı!
GİRİŞ 01.11.2020 20:52 GÜNCELLEME 01.11.2020 20:52
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Karadaği Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Macron'un Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna verdiği röportajda, "sözlerinin İslam dünyasında yanlış anlaşıldığına dair ifadelerinin" ılımlılık yönünde atılmış bir adım olduğunu ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti.

Macron Al Jazeera televizyonunda skandalı savundu

"Macron'un (Al Jazeera'daki) sözleri, ilk açıklamalarıyla Müslümanların kalbinde açtığı yarayı tedavi etmeye yetmez. Ondan, Hazreti Muhammed'den ve tüm Müslümanlardan özür dileme cesaretini göstermesini bekliyoruz." ifadesini kullanan Karadaği, Macron'dan İslam ve kutsal değerlere hakaretin suç sayılmasını sağlayacak kanunlar çıkarmasını istedi.

Macron, Al Jazeera'ya verdiği röportajda, Hazreti Peygamber'e hakaret içerikli karikatürler nedeniyle Müslümanların yaşadığı şoku anladığını söylemişti. Fransa Cumhurbaşkanı, söz konusu karikatürlerin hükümeti değil, bağımsız bir gazeteyi temsil ettiğini kaydetmişti.

Fransa'da Müslümanları fişleme hattı kuruldu

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, Macron'un İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ve Fransız dergisi Charlie Hebdo’nun hakaret içerikli karikatürlerinin binaların duvarlarına yansıtılması İslam dünyasında tepki ve protestolara neden olmuştu.

Macron, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayımlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 29
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  boykot
  Cevapla
 • Yakup Mil 3 yıl önce Şikayet Et
  İslam düşmanı bu Fransızların hiçbir malını asla kullanmamalıyız. Reisin yanında olarak Fransız mallarını boykot etmeliyiz.
  Cevapla
 • DİRİLİŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  Makron Yüce dinimize ve Peygamberimize yapılan hakaretlerin hesabını hem dünyada hemde ahirette verecektir.
  Cevapla
 • Pelin 3 yıl önce Şikayet Et
  maksatlı olarak birçok soruna neden olduğu için dergi önemli ..
  Cevapla
 • Ömer 3 yıl önce Şikayet Et
  Alimler birliği böyleyse vay halimize. Peygamberler Allah'ın elçisidir. Allah'ın elçilerinden birine hakaret eden kafirdir. Şeytanın vucut bulmuş haline gelmiş macron denen yaratık ve ona benze adiler Allah'ın mülkü olan dünyada Allahın elçisine hakaret etmiştir bunun cezasını Allah verir ona da verir tüm dünyaya'da Allahın azabı yakındır hemde çok yakın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diri diri yaktılar: 36 bin kişiyi katletti!
Galatasaray taraftarı TFF Başkanı'nı ıslıkladı!