Ali Muhyiddin el-Karadaği: İşgalcilere boyun eğdiler

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, 29 Kasım Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamada, Filistin halkına yakın olduğunu söyleyenlerin Filistinlilerden vazgeçtiğini, Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin'i işgal edenlerle normalleşme anlaşmaları yaparak işgalcilere boyun eğdiğini belirtti.

Ali Muhyiddin el-Karadaği: İşgalcilere boyun eğdiler
Ali Muhyiddin el-Karadaği: İşgalcilere boyun eğdiler
GİRİŞ 29.11.2020 23:23 GÜNCELLEME 29.11.2020 23:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Karadaği, Filistin davasının karanlık günlerden ve zor koşullardan geçtiğini belirterek, Filistinlilere "birlik olmaları" çağrısında bulundu.

Normalleşme anlaşmaların ABD Başkanı Donald Trump'ın emriyle gerçekleştiğini kaydeden Karadaği, "Gerçek şu ki Filistin davası en karanlık günlerden ve zor koşullardan geçiyor." ifadelerini kullandı.

Karadaği ayrıca Filistinlilere "birlik olma, anlaşmazlıkları bitirme ve İsrail işgali ile mücadele için stratejik plan yapma" çağrısında bulundu.

- ULUSLARARASI FİLİSTİN HALKIYLA DAYANIŞMA GÜNÜ

Birleşmiş Milletler (BM), 73 yıl önce 29 Kasım 1947'de aldığı kararla Filistin'in Yahudi ve Arap olmak üzere ikiye bölünmesine, 1977 ve 1979'da aldığı 2 kararla da aynı günün "Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü" olarak kutlanmasına karar verdi.

BM, dayanışma günü kapsamında her yıl, sivil toplum kuruluşları ve hükümetlerden, Filistin halkıyla dayanışma mesajları yayınlama, toplantılar düzenleme ve film gösterimleri yapma gibi etkinlikler gerçekleştirmesini istiyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • kasımpaşa lı. 3 yıl önce Şikayet Et
    Allah var gam yok buda geçecek İNŞAALLAH
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Alman basınından günün bomba haberi!
8 yıl aradan sonra bir ilk! Sadece 250 adet üretilecek: Fiyatıyla dudak uçuklatıyor!