Ermenistan'dan Türk SİHA'ları hamlesi! NATO'ya sürpriz başvuru

Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını geri almak için karşı harekat gerçekleştiren Azerbaycan, cephede emin adımlarla ilerliyor. Büyük hezimete uğrayan ve SİHA'ların korkusu yüzünden savaş meydanında artık askerlerini tutamayan Ermenistan ise NATO'ya başvurup Bayraktar SİHA'ların Karabağ'da kullanılmasına onay verilip verilmemesini sordu.

Ermenistan'dan Türk SİHA'ları hamlesi! NATO'ya sürpriz başvuru
Ermenistan'dan Türk SİHA'ları hamlesi! NATO'ya sürpriz başvuru
GİRİŞ 19.10.2020 10:28 GÜNCELLEME 20.10.2020 05:48
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Rus Kommersant gazetesine Azerbaycan ile yaşanan çatışmalara dair mülakat verdi.

 

ONLARCA GÖRÜNTÜ YAYINLANMASINA RAĞMEN "SİVİLLERİ VURUYORLAR" YALANINA SARILIP NATO'YA ÇAĞRI YAPTI

Sarkisyan, Erivan'ın savunma bakanlığı ve dışişleri bakanlığı düzeyinde NATO yetkililerine silahlarının Dağlık Karabağ'da kullanılmasına onay verip vermediğini sorduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "NATO liderliğinden Türkiye'ye şu anda yaptığı şeyi yapması için yeşil ışık yakıp yakmadığına dair bir açıklama almamız gerekiyor. Konu sadece F-16 ile ilgili değil (Erivan, F-16'nın Ermenistan'a ait bir SU-25 savaş uçağını düşürdüğünü iddia ediyor). Türkiye'nin "Bayraktar" adlı insansız hava aracı her gün yoğun bir şekilde sadece cephede değil, sivillere karşı da kullanılıyor. Bu bir NATO ürünü ve unsurları Avusturya'dan Kanada'ya kadar farklı NATO ülkelerinde oluşturuldu."

 
KAYNAK: SPUTNİK
YORUMLAR 73
 • ismail 3 yıl önce Şikayet Et
  ne yana dönerseniz dönün, arka tarafınız gene arkada kalır.
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 3 yıl önce Şikayet Et
  NATO bu savaşta gülle, mancınık, ve sapan taşından başka hava silahı kullanılmasını yasaklasın. (İyi de o zaman da yine ermeniler kazanamaz ki. Ulan napsak.)
  Cevapla
 • Hyr 3 yıl önce Şikayet Et
  f35i bize vermeyen natoya mı soracağız kime silah sattığımızı.
  Cevapla
 • oben 3 yıl önce Şikayet Et
  ermeniler atalarının yaptığını yapıyorlar cani millet .osmanlıda , kurtuluş savaşındada kaçarken sivilleri yaktılar öldürdüler benim ermeni hakkım da duruyor
  Cevapla
 • Hacı Bekir 3 yıl önce Şikayet Et
  Biz verdik, natoya onaylamak düşer...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Osmanlı'dan gelen 200 yıllık gelenek! 'Deliler' ortaya çıktı
Bazı bölgelerde sıcaklık 40 dereceyi aşacak bazı bölgelerde ise sağanak var!