Azerbaycanlı gaziden duygulandıran sözler: 3 bayrağı görünce ağladım

Şuşa’nın işgalden kurtuluşu kutlanırken cephede tek kolunu kaybeden bir askerin sevinci duygusal anlar yaşatmıştı. Azerbaycanlı o gazinin 30 yaşındaki Sami Hasanlı olduğu ortaya çıkarken Hasanlı "Kutlamaları görünce cama çıktım. Türk, Azerbaycan ve Pakistan bayraklarını bir arada görünce duygulandım ağladım” ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 11.11.2020 15:32 GÜNCELLEME 11.11.2020 15:56
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Azerbaycan'ın sahadaki haklı galibiyeti masaya da taşındı. Şuşa'nın alındığı gün sokaklara dökülen Azerbaycanlılar sevinç konvoylarıyla kutlamalar yapmış, mutluluktan göz yaşı dökmüştü.

 

 

Caddeler Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan bayrakları ile donatıldı, konvoylar oluşturuldu, sokaklarda halk oyunları oynandı. Ancak tüm bu kutlamaların içinde öyle bir görüntü yansıdı ki, duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

TEK KOLUNU ÇATIŞMADA KAYBETTİ

 

 

Çatışmalarda tek kolunu kaybeden bir gazi, tedavi gördüğü hastanenin camından kutlamalara eşlik etti. Bu görüntü Azerbaycan basında büyük yankı uyandırdı. Yeni Şafak, tedavi devam eden o gaziye ulaştı. Adı Sami Hasanlı, 30 yaşında. Azerbaycan Karabağ’ı işgalden kurtarmak için harekat başlatır başlatmaz gönüllü olarak orduya yazıldı. “Çağırmaları için beklemedim. Özüm başvuru yaptım” diyen Hasanlı, şöyle konuştu:

“Görev verildi, Gubatlı bölgesine gittim. Çatışmalara katıldım. Gittikten 5 gün sonra bir top mermisi koluma isabet etti ve yere saplandı. Kolum parçalandı ama top mermisi patlamadı. 2 çocuğum var. 1 çocuğum daha olacak. Allah beni onlara ve vatanıma bağışladı… Kutlamaları görünce cama çıktım. Türk bayrağını, Azerbaycan bayrağını ve Pakistan bayrağını bir arada görünce duygulandım ağladım. Biz iki devlet bir milletiz. Benim elbisemin bir kolunda Azerbaycan bayrağı, bir kolunda Türk bayrağı var. Bu zafer muzaffer Azerbaycan ordusu Türkiye’nin, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük desteği sayesinde olmuştur. Biz hiçbir zaman yenilmedik, sabrettik, hazırlandık, vakti geldiğinde canımızı kanımızı dökerek topraklarımızı azat ettik.”

"TÜRKİYEMİZE ZARAR GELMESİN"

Vazife verilmesi durumunda yine göreve gideceğini ifade eden Hasanlı, düşmandan temizlendikten sonra Karabağ’a yerleşmek istediğini söyledi. Hasanlı, “ Baş Kumandamınız yer verirse giderim o toprakları yerleşirim. Ölene kadar da oradan ayrılmam. Evimin kapısına da Türk, Azerbaycan ve Pakistan bayrağı asarım. Bizde bir söz vardır ‘gadan alayım’ deriz… Yani sana gelen şer, bela bana gelsin demektir. Ben tek kolunu veren bir gazi olarak diyorum ki ‘Türkiyemin, Azerbaycanımın gadasını alam... “ Yani canımız feda olsun Türkiyemize zarar gelmesin…” dedi.

KAYNAK: YENİŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 52
 • süleyman şah 3 ay önce Şikayet Et
  Allah (cc) kendi kitabını,peygamberini takip eden ve dünyaya adalet dağıtan " türkler geldiyse kurtulduk" dedirten millettir ve kardeşlerini de asla yalnız bırakmamıştır...
  Cevapla
 • Semih 3 ay önce Şikayet Et
  Devşirme Kemal görmesin :))) ALLAH seni ve evlatlarını korusun kardaşım
  Cevapla
 • Türkoğlutürk 3 ay önce Şikayet Et
  Allah yar yardımcın olsun gazi gardaşım Allah çocuklarına yardımcı olsun
  Cevapla
 • Kayserili arif 3 ay önce Şikayet Et
  Rabbime şükürler olsun Türk Özlenendir Türk beklenendir Türk dünyaya nizam verendir elhamdülillah
  Cevapla
 • men 3 ay önce Şikayet Et
  Ne yaptın sen sayın Gazim,chp bozkurt işaretini görmesin
  Cevapla
 • Niğdeli 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Saat: 22:57, Türkiye'de çok sayıda ilde görüldü! Heyecan veren anlar
Joe Biden: Suudi Arabistan'dan hesap soracağız