Uzman isimden çok konuşulacak yeni virüs açıklaması: Çocuklar için...

Son dakika: Britanya'da ortaya çıkan ve çeşitli ülkelere yayılan mutasyon geçirmiş koronavirüsle ilgili çok önemli bir haber geldi. İngiltere hükümetine solunum yollarıyla bulaşan hastalıklar konusunda tavsiyede bulunan danışma grubundan (NERVTAG) olan Prof. Dr. Neil Ferguson, çocukların koronavirüs varyantıyla enfekte olma risklerinin daha yüksek olabileceğini öne sürdü.

Uzman isimden çok konuşulacak yeni virüs açıklaması: Çocuklar için...
Uzman isimden çok konuşulacak yeni virüs açıklaması: Çocuklar için...
GİRİŞ 22.12.2020 01:26 GÜNCELLEME 22.12.2020 01:27
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Imperial College London'da Epidemiyoloji Profesörü olan Neil Ferguson, çocukların mutasyon geçiren virüse karşı daha dirençsiz olduğuna dair bir ipucu bulunduğunu iddia etti.

ÇOCUKLARI DAHA ÇOK ETKİLEYECEK

Birleşik Krallık'ta Mart ayındaki kısıtlamalarda etkili olduğu için 'Profesör Karantina' olarak anılan Ferguson, oluşumuna yardımcı olduğu tedbir kılavuzunu ihlâl ettiği ortaya çıkınca acil durumlar için danışmanlık veren SAGA ekibinden ayrılmıştı.

Prof. Dr. Ferguson, B.1.1.7. olarak anılan bu yeni koronavirüs varyantının, kasım ayında, okulların açık olduğu karantina sırasında artmasının, bu türün çocukları daha çok etkilemesi nedeniyle olabileceğini ifade etti.

HENÜZ KANITLANMIŞ DEĞİL

Neil Ferguson, çocukların koronavirüsün bu varyantına daha açık olduğu yolundaki son teoriyi ispatlayacak yeterli kanıt bulunmadığını da belirterek, bunun öne çıkan bir hipotez olduğunu belirtti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Prof. Ferguson, mutasyon geçiren türün 15 yaş altındaki vaka sayısının, istatistiki bakış açısından değerlendirildiğinde, öteki türlerden çok fazla olduğunu ortaya koydu.

İngiliz uzman, "Çocukları enfekte etmek için daha yüksek bir eğilim olduğuna dair ipucu var. Bu belki de farklılıkların bazılarını açıklayabilir, ancak herhangi bir nedensellik kanıtı ortaya koymadık" dedi.

Prof. Dr. Ferguson, bu hipotezinin doğru olduğunun kanıtlanması halinde, virüsün yayılmasındaki artışın büyük oranda açıklanabileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR 33
 • aysu 1 yıl önce Şikayet Et
  insanlık körmü sağırmı oldu neden görmüyoruz neden sesimiz çıkmıyor neden boyun eğiyoruz bu bizim son çırpınışımız olacak bizi dörtbir yandan kuşattılar.sabah akşam korkutuyorlar ölümü gösterip köle olmaya insanlık vasfımızfan çıkmaya razı edecekler.insan hür doğup hür yaşamalı bizler Allahın en değerli varlıklarıyız.Bize irade veren Rabbimiz istediğimiz gibi yaşama özgürlüğü vermiş bu şeytaniler bizim hür irademizi çalıyorlar daha nekadar susacağız bunların hersöylediğine inanıp boyun eğeceğiz.İnsan birkere ölür insan gibi ölür.tv.kanallarında sürekli aşı yaptırın öleceksiniz denmesinden bıktık yeter.
  Cevapla
 • iSMET SELAMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Haberin ana fikri "Ferguson, çocukların koronavirüs varyantıyla enfekte olma risklerinin daha yüksek olabileceğini öne sürdü." O zaman ben de Yüksek Olmayabileceğini öne sürüyorum ve şah diyorum.
  Cevapla
 • Gaziantepli 1 yıl önce Şikayet Et
  Mutasyon değil değişim, İngilizce değil Türkçe.
  Cevapla
 • zoraki 1 yıl önce Şikayet Et
  evet bu kismi cok onemli o zeki görüşün icin cok tesekkur ediyorum bunu soylemeseydin halimiz ne olurdu cok merak ediyorum
  Cevapla
 • Aleyitttin 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalan okullar açılmasın diye her şeyi yapacaklar. bir an önce okullar açılmalı
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  E tabi çocuklara musallat olmadan olur mu... Dsö terör örgütü..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kiracıya geçmiş zam oyunu! Yüksek artış tahrik etti
Doları düşürecek sürpriz hamle! İslam Memiş, Bakan Nebati ile görüşmüştü, duyurdu