ABD'nin 'Kaşıkçı' raporunda skandal olay! O isimler silindi

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün (DNI) cuma günü kamuoyuna açıkladığı Cemal Kaşıkçı raporunda yer alan 3 ismin, raporun aynı internet sitesinde güncellenen ikinci versiyonunda silindiği ortaya çıktı.

ABD'nin 'Kaşıkçı' raporunda skandal olay! O isimler silindi
ABD'nin 'Kaşıkçı' raporunda skandal olay! O isimler silindi
GİRİŞ 01.03.2021 06:09 GÜNCELLEME 01.03.2021 07:24
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

CNN'de yer alan habere göre DNI, cuma günü internet sitesine koyduğu 4 sayfalık raporu aynı gece kaldırdı ve yerine yenisi koydu.

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki'nin Prens Selman savunması tepki çekti


Metin bölümünde herhangi bir değişikliğin olmadığı ikinci versiyonda, ilk raporda yer alan Abdulla Mohammed Alhoeriny, Yasir Khalid Alsalem ve İbrahim al-Salim adlı kişilerin isimlerinin silindiği ortaya çıktı.

Joe Biden: Suudi Arabistan'dan hesap soracağız


GENERALİN KARDEŞİ

CNN'de yer alan habere göre DNI, söz konusu durum nedeniyle ilgili soruya yanıt vermezken, Beyaz Saray da soruyu cevapsız bıraktı. Haberde, Abdulla Mohammed Alhoeriny'nin, Riyad'da istihbarat işlerinden sorumlu üst düzey bir generalin kardeşi olduğu bildirilirken, diğer iki ismin belirsiz olduğu kaydedildi. Raporun ilk versiyonunda Kaşıkçı cinayetiyle bağlantılı olduğu bildirilen 21 isim yer alırken, 2. versiyonundaki isim sayısı 18'e inmiş oldu.

76 SUUDİ VATANDAŞINA YAPTIRIM GELMİŞTİ

DNI'nın cuma günü açıkladığı ve Kaşıkçı'nın öldürülmesine Muhammed Bin Selman'ın onay verdiği yönündeki raporu büyük ses getirmiş, ancak Biden yönetimi Bin Selman'a yönelik herhangi bir yaptırım kararı almamıştı. Amerikan kamuoyunda ve medyasında Bin Selman'a yönelik herhangi bir adım atmadığı için tepki toplayan Biden yönetimi, aralarında cinayete karıştıkları belirtilen kişilerin de olduğu toplam 76 Suudi vatandaşına yaptırım getirmişti.

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a yönelik eleştirileriyle bilinen ve Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de gittiği Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkmamıştı. Kaşıkçı'nın daha sonra konsoloslukta öldürüldüğü ve cesedinin parçalandığı ortaya çıkmıştı.

YORUMLAR 19
 • Baybars 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi bir rüşvet koparttılar demek ki coniler...
  Cevapla
 • doğrucu 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD lilere parayı ver her şeylerini alabilirsiniz adamların paradan başka ne şerefleri var ne namusları her şeyleri para aşağılık adamlar
  Cevapla
 • umut 1 yıl önce Şikayet Et
  onun için ABD nin kuyruğuna takılıp her fırsatta komşularımızla kötü olmamalıyız. ABD her zaman döneklik yapıp bizi ortada bırakıp devletleri bize düşman ediyor. herkesin sağdığı ineği sende sağacaksın ki ortada enayi gibi kalmayasın.. deve ye diken....misali
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd yine kralcıktan para koparmıştır onun için yarın yine paraya ihtiyacı olursa yine aynısını yapar
  Cevapla
 • Yazıyorum 1 yıl önce Şikayet Et
  Suudi Arabistan abd nin benzin istasyonu, Suud ailesi de o benzinliğin maaşlı pompacısıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İtalyan düşünce kuruluşu, Türkiye'nin enerji hamlelerini yazdı: Merkez haline geliyor
Eskişehir'de cami için yıkım kararı! Tepki yağdı, yargıya taşındı