Mario Draghi, Erdoğan ile ilgili skandal sözleri sonrası kendi ülkesinde dalga konusu oldu

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı küstahça hedef alarak 'diktatör' diyen İtalya Başbakanı Mario Draghi, ülkesinde alay konusu oldu.

GİRİŞ 09.04.2021 07:06 GÜNCELLEME 09.04.2021 08:41
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Draghi'nin kendini bilmez söylemlerine tepki gösteren İtalyan Twitter kullancıları, "Asıl biz hiç kimse tarafından seçilmiş olmayan hükümetlerimizden bahsedelim" ifadelerini kullandı.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gaiani Türk Dışişlerine..

Bir sosyal medya kullancısı da Başkan Erdoğan'ın diktatör olarak tanımlanamayacağını belirterek "2002’den beri tüm seçimleri kazandı ve seçimlerin de demokratik ve adil olduğu kanıtlandı..." dedi.

İtalya Başbakanı'ndan Erdoğan için küstah sözler!

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Avrupa Birliği'nin de 'protokole uygundu' dediği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki sözde 'koltuk 'krizi' bahanesiyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı küstahça hedef aldı.HADSİZCE 'DİKTATÖR' DEDİ

Başkan Erdoğan'a yönelik hadsizce 'diktatör' ifadesini kullanan Draghi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Avrupa Komisyon Başkanı Ursula'ya davranışına katılmıyorum, Bu diktatörlere açık sözlü olmalıyız ama aynı zamanda ülkelerimizin çıkarları için işbirliği yapmalıyız." dedi.

İTALYA BÜYÜKELÇİSİ DIŞİŞLERİ'NE ÇAĞRILDI

Skandalın ardından İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gaiani, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı, İtalya Başbakanı Draghi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "hadsiz ve çirkin ifadelerini" derhal geri almasını istedi.
Draghi'nin kendini bilmez söylemleri İtalya'da da geniş yankı uyandırdı.

DRAGHİ İTALYA'DA ALAY KONUSU OLDU
İtalyan Twitter kullancıları, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı küstahça hedef alan Başbakanları Mario Draghi'nin tepki gösterdi.

İşte İtalya'da alay konusu olan küstah Mario Draghi ile ilgili yapılan paylaşımlar;

HİTLER'DEN DE BETERİNİ YAPMA KABİLİYETİNDE!


Draghi oylamayla gelmediyse de seçildi, Hitler'den de beterini yapma kabiliyetinde olduğu için!

TÜM SEÇİMLERİ KAZANDI

Diktatör olarak tanımlanamaz: 2002'den beri tüm seçimleri kazandı ve seçimlerin de demokratik ve adil olduğu kanıtlandı...

ERDOĞAN DİKTATÖR DEĞİL ESASLI ADAM

O bir diktatör değil, esaslı bir adam, İtalyan hükümeti ve politikacılarında olmayan cesarete sahip... Kadınların oyunu almak için bu efemine hallere bürünmesi bırakın artık!

BİZ HİÇ KİMSE TARAFINDAN SEÇİLMİŞ OLMAYAN HÜKÜMETLERİMİZDEN BAHSEDELİM

Erdoğan seçildi, hatta Türkiye'yi başkanlık sistemine geçiren referandumu da kazandı... Asıl biz hiç kimse tarafından seçilmiş olmayan hükümetlerimizden bahsedelim.
 

 

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • zafer 1 ay önce Şikayet Et
  Utanmazlar gümrüklerde biribirinizin maskelerini çaldınız ,hangi Avrupadan bahsediyorsunuz. Hem bizi ilgilendrimeyen Avrupa Konseyi ile Avrupa parlamentosu arasındaki kargaşayı niye bizim üstümüze atıyorsunuz. Ne istenmişse o yapılmış ,utanmaz adiler daha niye şarlıyorsunuz.
  Cevapla
 • Devriye 1 ay önce Şikayet Et
  Kendi faşist liderleri mussoliniyi unutmuş ,Diktatörün torunu.
  Cevapla
 • Aspirn 1 ay önce Şikayet Et
  AB ülkelerini anlamak çok zor sıraya girmiş putperestler yalan makinası gibi yalan haberle gündemi değişmeye çalışıyorlar
  Cevapla
 • dostt birr 1 ay önce Şikayet Et
  bu başbakan sayın reise diktatör demiş. ya düne kadar italya mafya ile yönetiliyordu.hala mafya italya da yönetime el koyabilir. reise dil uzatan bu adamin kendisi mafyadir.çetedir. .Türkiye yi italya ile karıştırdı galiba..eski İtalya basbakani Reise övgü gönderirken bu adam dil uzatıyor. anlaşıldı italya ninda ipi de abd yada birilerinin eline geçmiş .
  Cevapla
 • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  Ya biz değil miydik Salgının başlangıcında italyaya yardım gönderen ulan erdoğan madem diktatördü neden bir diktatörden yardım aldınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kayseri'de özel harekat polislerinden aksiyon filmlerini aratmayan operasyon
İsrail katliamını mizahla anlattı miliyonlarca kez izlendi!