Avrupa ülkesinden flaş karar: Yüz yüze eğitim ve seyircili maçlara geçiş!

İtalya Başbakanı Draghi, uzun zamandır yürürlükte olan sıkı tedbirlerin 26 Nisan itibariyle kademeli olarak gevşetileceğini açıkladı.

Avrupa ülkesinden flaş karar: Yüz yüze eğitim ve seyircili maçlara geçiş!
Avrupa ülkesinden flaş karar: Yüz yüze eğitim ve seyircili maçlara geçiş!
GİRİŞ 17.04.2021 03:33 GÜNCELLEME 17.04.2021 03:36
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

İtalya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri gevşetiliyor. İtalya Başbakanı Mario Draghi, ülkede Covid-19 salgınını nedeniyle uzun zamandan beri yürürlükte olan sıkı tedbirlerin 26 Nisan itibariyle bazı bölgelerde kademeli olarak gevşetileceğini duyurdu.

Başbakan Draghi ve Sağlık Bakanı Roberto Speranza, cuma günü Başbakanlık'ta düzenlenen basın toplantısında, salgın verilerinin olumlu seyri ışığında 26 Nisan'da ülkede yeniden sarı bölge uygulamasına geçileceğini açıkladı.

Draghi, açık hava etkinliklerine öncelik verileceğini belirterek, "Hükümet, pandemideki iyiye gidiş üzerine bilimsel verileri temel alarak hesaplanmış bir risk aldı. Aşı kampanyasındaki ilerleme de göz önüne alındığında, kurallara uyulması halinde kısıtlamaların yeniden sıkılaştırılması ihtimali oldukça düşük" dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK

Başbakan Draghi, yüksek riskli olarak belirlenen kırmızı bölgeler haricinde 26 Nisan'dan itibaren tamamen yüz yüze eğitime dönüleceğini açıkladı. Korona virüs tedbirlerinin gevşetilmesi üzerine restoran ve kafelerin açık alanlarında servis yapılmasına izin verilecek.

MAÇLARA SEYİRCİ ALINACAK

Draghi, 1 Mayıs itibariyle stadyum ve konser salonlarına en fazla bin kişi olmak koşuluyla seyirci alınacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Speranza ise kısıtlamaların kademeli olarak azaltılağı süreçte açık yüzme havuzlarının 15 Mayıs, spor salonlarının 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Fuarlar ise 1 Temmuz tarihinden itibaren yeniden ziyaretçi kabul edecek.

SEYAHAT VE ETKİNLİKLER İÇİN PAS BELGESİ

İtalya Başbakanı, seyahat, kültür-sanat ve spor etkinliklerine katılımda kullanılacak bir geçiş kartı belgesi üzerinde çalışmalar yapıldığını duyurdu. Geçiş belgesi ile aşı, hastalığı daha önce geçirmiş olmak veya son 48 saat içinde negatif test vermek koşullarından birini yerine getiren kişiler kısıtlamasız seyahat edebilmesi ve etkinliklere katılabilmesi öngörülüyor.

Bölgelerin risk derecelerine göre beyaz, sarı, turuncu ve kırmızı olarak tanımlandığı İtalya'da son dönemde artan vaka sayılarını üzerine 15 Mart itibariyle beyaz ve sarı bölge uygulamasına son verilmişti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 20
 • Arif inanç 3 ay önce Şikayet Et
  Geçin geçin normalleşme ye. Biz geçtik gördük. ...... Siz de tekrar görürsünüz. Sabır sabır sabır. Her şeyin başı sabır. Yılı skin süredir herkes bir şekilde sabrediyor. Biraz daha olabilirdi. Hayirlisi Allah dan
  Cevapla
 • Ferhat 3 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun sonunda doğru yolu buldular günde 100 insan ölüyor diye şen 80 milyon insanı cezalandiramazssin bizim ülkede DSÖ yu ve onun peşine takılan bilim kurulu bu derhal kapatması lazım gerçekten paraya dayalı değil kendi özümüze dönük tıp yöntemine dönmemiz lazım
  Cevapla
 • naz 3 ay önce Şikayet Et
  .İyi günlerimiz
  Cevapla
 • Serkan 3 ay önce Şikayet Et
  Google bir bakın. 15 Nisan İtalyada günlük ölüm sayısı 380. Yani adamlar binin üzürenin gördükleri için 380 onlar için normalleşiyor demek. Bazıları da yorumlarda Türkiyeyi eleştiriyor Italya yı örnek gösteriyor. BILGISI YOK FIKRI VAR.
  Cevapla
 • mtdrgn 3 ay önce Şikayet Et
  senin için günlük 380 ölüm normalse haftada bir gün ölen kişinin tanıdğın bir kişi olduğunu düşün. bir hafta 2 derece akraban, ertesi hafta iş yaptığın bir kişi, üçüncü hafta bir komşun vs vs. 380 sayı değil kişi. önce bunu bir anla.
  Cevapla
 • Yazık 3 ay önce Şikayet Et
  Bizim millet hep gevşek. Ne ağızları duruyor, ne yaptıkları.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Orman yangınlarıyla mücadele! İşte kullanılan uçakların önemi...
Başkan Erdoğan'dan THK hakkındaki iddialara yanıt