İsrail'e bu saldırının bedelini ödeteceğiz

Hamas, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs ve buradaki Filistinlilere yönelik saldırısının bedelini ödeyeceğini belirtti.

GİRİŞ 08.05.2021 16:12 GÜNCELLEME 08.05.2021 16:12
Bu Habere 120 Yorum Yapılmış

Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, yayımladığı yazılı açıklamada, Filistin halkının işgal güçlerine engel olmaya ve İsrail'le mücadelesinde yeni denklemler belirlemeye gücünün yetebileceğini vurguladı.

"İşgal güçleri, Mescid-i Aksa'yı kirletmenin ve cemaate saldırmanın bedelini ödeyecek" ifadesini kullanan Ebu Merzuk, "İsrail'in Aksa'ya ve Filistin halkına yönelik saldırılarına ve Kudüs'ün Yahudileştirilmesi girişimlerine cesaret kazandıran" Arap ve İslam dünyasının sessizliğine tepki gösterdi.

İsrail polisi Mescid-i Aksa'yı talan etti

Ebu Merzuk, ayrıca Filistin halkına, elindeki tüm imkanlarla Kudüs'ü savunması, işgal güçleriyle mücadelede tüm enerjisini seferber etmesi ve Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere destek vermesi çağrısı yaptı.

Rusya ve Müslüman ülkelerden İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada, dün akşam İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarında 205 Filistinlinin yaralandığı, bunlardan 88'inin Kudüs'teki hastanelere kaldırıldığı ifade edilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 120
 • beni_unutma 5 ay önce Şikayet Et
  45 yıldır boş sözler beyhude lakırtılar.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Hamasta yahudi örgütü ne ödetceksiniz..
  Cevapla
 • 2021 5 ay önce Şikayet Et
  Tüm arap ülkele 1 yahudivetmiyor
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  O bir yahudi devleti dedğin ülke hiçbirşey onun arkasında Amerika İngiltere Fransa yeri geliyor Rusya duruyor. Evet Arap yöneticilerde iş yok İranı sorsan zaten İsrailden daha munafıklar yönetiyor. Yine iş bize kaldı. Teknoloji hızlı ilerliyor çok sürmeyecek fitil fitil burunlarından getireceğiz.
  Cevapla
 • Gölge 5 ay önce Şikayet Et
  Ne yapacaklar acaba, yeni bir intifada mı ilan edecekler, yoksa silahlarıyla havaya ateş mi edecekler, daha olmadı iki tane israil askeri taş atsınlar
  Cevapla
 • M. Doğan 5 ay önce Şikayet Et
  laf, laf, laf... Sokak gösterilerinde silahlarla şov yapmayı bilin sadece
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
5 öğrenci hayatını kaybetmişti! İlçe milli eğitim ile okul müdürü görevden alındı
Altın fiyatları yükselecek mi? 18 Ekim 2021 güncel altın yorumları