Netanyahu'nun oğlundan Erdoğan'ın Filistin paylaşımına hadsiz cevap ve çağrı

Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımına sözde Kürdistan paçavrasıyla yanıt verdi ve Türkiye'yi boykot etme çağrısında bulundu.

Netanyahu'nun oğlundan Erdoğan'ın Filistin paylaşımına hadsiz cevap ve çağrı
Netanyahu'nun oğlundan Erdoğan'ın Filistin paylaşımına hadsiz cevap ve çağrı
GİRİŞ 11.05.2021 16:43 GÜNCELLEME 11.05.2021 16:43
Bu Habere 363 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail Ordusu'nun Gazze'deki saldırılarında 9'u çocuk 24 kişi vahşice katledilirken, çok sayıda kişi de yaralandı. Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırılarda ise, yüzlerce Müslüman yaralandı.

İsrail bu terör saldırılarına devam edeceğini açıklarken, bu zulme sessiz kalmayan, her fırsatta bu şiddete boyun eğmeyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tüm dünyaya çağrı yaptı.

Harekete geçti, Erdoğan'dan dikkat çeken Filistin hamlesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BİRLİK OLMAYA DAVET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı İsrail'in Mescid-i Aksa'ya, Kudüs'e ve Filistinlilerin evlerine yönelik saldırılarına karşı etkili şekilde harekete geçmeye davet ediyorum" yazdı.

NETENYAHU'NUN OĞLUNDAN ALÇAK PAYLAŞIM

Ancak İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahun'nun oğlu Yair Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu tweetinin altına skandal bir paylaşım yaptı.

Netanyahu'nun oğlu, Erdoğan'ın paylaşımına sözde Kürdistan bayrağı görseliyle yanıt verdi. Netanyahu'nun oğlunun bu paylaşıma ise tepki yağdı.

TÜRKİYE'Yİ BOYKOT ETME ÇAĞRISI

İsrail'i yok etmek isteyen Türklerden binlerce mesaj aldığını söyleyen oğul Netanyahu, İsraillilere Türkiye'yi boykot etme çağrısında bulundu.

KUDÜS'TE NELER YAŞANDI?

Günlerdir Şeyh Cerrah'ta Filistinlilerin evlerine hukuksuz şekilde el koyan ve gerginliği tırmandıran İsrail yönetimi, geçtiğimiz günlerde Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. İsrail polisi, Aksa'da iftar eden ve ibadet yapan Müslümanları hedef almış, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı. Filistinliler ise Harem-üs Şerif'ten ayrılmayarak, nöbet tutmaya başlamıştı. İsrail polisi ise ertesi sabah, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinlilere müdahale etmişti. Bu müdahale sonrası yüzlerce Müslüman yaralanmıştı. Aynı günün akşamında ise Gazze'ye İsrail jetleri tarafından hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda 24 sivil ölürken 100'den fazla insan yaralandı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 363
 • Yusuf kut 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın. Cumur başkanım Türkiye olarak zülüme boyun eğme Tüm vatandaşı sefer berlik ilan et terör İsrail'e. Savaşa hazır olalım
  Cevapla
 • Ahmet Öncü 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar cakal kan kokusu la yaşalar o kadar korkaklar ki 9 yaşında cocuk katleterler silahsız insanları bunlar aslında aslanın olmadıyerde kendini aslan zanneden fareler dir hatsiz fare sen kimsin
  Cevapla
 • Serhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Yahudilik, bir psikolojik bozukluktur.
  Cevapla
 • Vatannnn 3 yıl önce Şikayet Et
  Ulan öksürsem bomba
  Cevapla
 • Mustafa Öz 3 yıl önce Şikayet Et
  Babasının oğlu yalaka... Önce adam ol sonra konuş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM, Hamas ve Fransa'dan son dakika İsrail duyurusu! Skandal Filistin kararı
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü: Dikkat çeken açıklama!