Alman basınından Taksim Cami'nin açılış gününde provokatif haber

Daha önce Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından rahatsızlık duyan Alman medya kuruluşu Deutsche Welle (DW), bu kez de Taksim Camii ile ilgili provokatif bir habere imza attı.

GİRİŞ 28.05.2021 12:02 GÜNCELLEME 28.05.2021 12:03
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

19 Ocak 1994 yılında henüz İstanbul belediye başkanı seçilmemiş olan Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası sırasında gazetecilere Taksim Cami'ni nereye inşa edeceklerini gösterip, bilgiler verirken söylediği, "İnşallah buranın temelini atmak bize nasıp olur" ifadelerini kullanmıştı.

Bir dönem tartışmalara neden olan Taksim'e cami projesini Erdoğan, hem başbakanlığında hem de cumhurbaşkanlığında gündeme taşıdı. Temeli 2017 yılında atılan Taksim Camii, bugün ibatede açılıyor.

Daha önce Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasından rahatsızlık duyan Alman basını, Taksim Camii için de provokatif ifadelerin yer aldığı bir habere imza attı. Alman medya kuruluşu Deutsche Welle, "Siyasal iktidarın yeni sembolü: Taksim Camii" başlıklı haberinde Türkiye tarihinde uzun süredir tartışılan ve yapımına karşı çıkan çok sayıda mahkeme kararı bulunan camiinin ibadete açılacağına yer verdi.

Haberde, "Taksim'e cami yapılmasındaki asıl motivasyonun, Osmanlı'nın ihyasından çok AK Parti’nin bir türlü elde edemediği fikri ve kültürel iktidar gösterisiyle ilişkili olduğu görüşünde" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca Taksim'e cami projesinin, toplumun duyduğu ihtiyaçtan kaynaklanıp kaynaklanmadığının tartışmalı olduğu, tamamen ideolojik ve siyasal bir projeye imza atıldığı iddia edildi.

YAZDIR
YORUMLAR 61
 • ertuğran DURAN 6 ay önce Şikayet Et
  USTAAA...çok doğru yoldayız.çünküüü.. DÜŞMAN OKLARI SEVGİLİ ERDOĞANI GÖSTERİYOR.
  Cevapla
 • ünal 6 ay önce Şikayet Et
  Onlar gezi olaylarindan hoşlanır.Millet herseyi yakıp, yıksın oh ne ala...Sizi de yakanlar çıkar insallah...
  Cevapla
 • Yılmaz 6 ay önce Şikayet Et
  Hitler almanları yahudilerin köpeği olduğunu görseydi ilk onları keserdi
  Cevapla
 • Yılmaz 6 ay önce Şikayet Et
  Evet öğrenmişler işte taksim kilise dolu camiler ufak arkalarda şimdi en can alıcı yere ķüffarın tam ortasına bayrağı dikti helal olsun
  Cevapla
 • Müslüman 6 ay önce Şikayet Et
  çatlasın kafirler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fotoğraf ortaya çıktı! Öldürülen teröristin yanındaki isim bakın kim çıktı...
TBMM'de Nusrettin Maçin'den provokasyon! Skandal sözlere ceza!