Erdoğan Taksim Cami'ni açtı, Meral Akşener'in 2013'teki tweeti gündem oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Taksim Camii ibadete açıldı. 150 yıllık hasret sona ererken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Haziran 2013'te attığı "Taksim Camii" tweeti yeniden gündem oldu.

Erdoğan Taksim Cami'ni açtı, Meral Akşener'in 2013'teki tweeti gündem oldu
Erdoğan Taksim Cami'ni açtı, Meral Akşener'in 2013'teki tweeti gündem oldu
GİRİŞ 28.05.2021 16:33 GÜNCELLEME 31.05.2021 08:10
Bu Habere 339 Yorum Yapılmış

19 Ocak 1994 yılında henüz İstanbul belediye başkanı seçilmemiş olan Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası sırasında gazetecilere Taksim Cami'ni nereye inşa edeceklerini gösterip bilgiler verirken söylediği "İnşallah buranın temelini atmak bize nasıp olur" ifadelerini kullanmıştı.

Son Dakika Haberi: Erdoğan 150 yıllık hayali gerçekleştirdi! Taksim Camii açıldıErdoğan 150 yıllık hayali gerçekleştirdi! Taksim Camii açıldı

Bir dönem tartışmalara neden olan Taksim'e cami projesini Erdoğan, hem başbakanlığında hem de cumhurbaşkanlığında gündeme taşıdı.

Temeli 2017 yılında atılan Taksim Camii, bugün ibatede açıldı.

Alman basınından Taksim Cami'nin açılış gününde provokatif haberAlman basınından Taksim Cami'nin açılış gününde provokatif haber

"Mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı?" diyenler Taksim Meydanı'nda sözde ağaçların kesileceğini AKM'nin yıkılacağını bahane ederek seçimle gelmiş iktidarı devirmeye kalkıştılar.

Türkiye içinden de siyasiler destek verdi.

Onlardan biri de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'di.

Akşener, Gezi kalkışması sırasında AK Parti iktidarının Taksim'e cami değil AVM yapacağına inandığı bir tweet atmıştı. O tweet 8 yıl sonra ve ne tesadüf ki hemen hemen aynı günlerde bir kez daha gündemde

Akşener o tweetinde, "Mücahitken Taksim'e cami yapmak istemişlerdi,şimdi müteahhit oldular Taksim'e AVM yapacaklar" ifadesini kullanmıştı.

ÖZALAN'DAN HATIRLATMA

Akşener'in o tweetini paylaşan AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, şu ifadeleri kullandı:

"Ayasofya'yı açamaz' demişti, açıldı. 'Taksim'e cami yapamaz' demişti, yapıldı. Bir tane doğru tespiti veya öngörüsü yok. O yüzden lider olamadı, gidip CHP'nin piyonu oldu."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 339
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetö ve satılık süleymancıların partisi
  Cevapla
 • Kemalettin Yazır 1 yıl önce Şikayet Et
  Hanımefendi bir zamanlar faili meçhul cinayetler döneminin bakanıydı. Şimdilerde ise sahibi meçhul projelerin adamı. NOKTA.
  Cevapla
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın basit hesapları. Plandemiyi kim bozacak ? Küreselcilere kim kafa tutacaksa oyumuz ona göre şekillenecek. Küresel çeteye kafa tutanlarla sonuna kadar beraberiz ama henüz göremedik o babayiğitleri. PLANDEMİYİ BOZUN!
  Cevapla
 • Reisçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis var Reis
  Cevapla
 • Kemalettin Yazır 1 yıl önce Şikayet Et
  Taksim Camiinin Mücahitide Mütahitide belli Elhamdülillah, Ama Kendileri tam bir sahtekarın projesi nokta.
  Cevapla
 • Eyüp1 1 yıl önce Şikayet Et
  REİS kim bunların topu kim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yanık'dan çocuk istismarı iddiasına sert tepki: Takipçisi olacağız!
İslam Memiş ev alacaklara müjdeli haberi duyurdu!