Komşuyla imzalar atıldı! Başbakan Garibaşvili: Türkiye'ye teşekkür ediyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Gürcistan ziyareti kapsamında iki ülke adalet bakanlıkları arasında ortak mutabakata imza atıldı.

Komşuyla imzalar atıldı! Başbakan Garibaşvili: Türkiye'ye teşekkür ediyoruz
Komşuyla imzalar atıldı! Başbakan Garibaşvili: Türkiye'ye teşekkür ediyoruz
GİRİŞ 15.09.2021 16:13 GÜNCELLEME 15.09.2021 16:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bakan Gül, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği başkent Tiflis'te önce Gürcü mevkidaşı Rati Bregadze ile bir araya geldi.

Gürcistan Adalet Bakanlığı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşmeye Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Kasım Çiçek, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ile Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekilli Halil Etyemez de katıldı.Görüşmeye ilişkin açıklamada, adli konularda bilgi ve deneyim paylaşımının ikili ilişkilere yapıcı katkıda bulunacağı belirtildi.

Abdulhamit Gül ve Rati Bregadze

Bakan Gül, ikili ve heyetler arası görüşmelerde Türkiye’deki yargı reformu ve insan hakları eylem planı kapsamında atılan adımları aktardı, terörle mücadelede adli iş birliğinin önemini vurguladı.

Gürcistan Adalet Bakanı Bregadze ise bakanlığın önceliğinin adalet hizmetlerinin kalitesinin artırılması, insan haklarının güçlendirilmesi ve mevzuat altyapısının gözden geçirilmesi olduğunu söyledi.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Gül ve Bregadze, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Gürcistan Adalet Bakanlığı arasında ortak mutabakata imza attı.

Bakan Gül ile Bregadze, imza töreninin ardından Gürcistan Adalet Bakanlığının Kamu Hizmetleri Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili

- GÜRCİSTAN BAŞBAKANI GARİBAŞVİLİ'DEN TÜRKİYE'YE DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR

Bakan Gül daha sonra Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili tarafından kabul edildi. Tiflis'teki hükümet binasında düzenlenen görüşmede, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkiler ile bölgesel gelişmeler ele alındı.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Garibaşvili'nin, toplantıda, iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirerek, "Bölgedeki gelişmeler ve yeni gerçeklik göz önüne alındığında, ülkenin güvenliğini, istikrarını ve sürdürülebilir kalkınmasını sağlamanın tek yolu komşu ülkelerle etkin iş birliğidir." ifadeleri kullandığı belirtildi.

Başbakan Garibaşvili, ülkesinin toprak bütünlüğü ile egemenliği, Avrupa-Atlantik entegrasyonu konularında verdiği destek için Türkiye'ye teşekkür etti.

Garibaşvili ile toplantısından sonra Bakan Gül ve beraberindeki heyet, Gürcistan Başsavcısı İrakli Şotadze ile bir araya geldi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Abdulhamit Gül
YAZDIR
YORUMLAR 2
 • Bayraktar TB-2 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye, Anadolu'nun içlerinde dağ hava üsleri kurmalı, dağların içine hava sahası inşa edilmeli, insansız uçaklar sensörlerin yardımıyla dağ pistlerinin içine rahatça inebilir. Çünkü Türkiye'nin etrafı düşmanlarla çevrili, olası bir savaş anında Türkiye'nin hava alanlarını füze yağmuruna tutacaklar, olası bir füze ve roket yağmuruna karşı dünya üzerindeki hiçbir hava savunma sistemi başarılı olamaz maalesef. Bu işin tek çözümü dağların içine oyularak yapılacak MİUS ve benzeri insansız hava araçları için üsler inşa etmektir. Aynı şekilde kritik sistemlerin-bileşenlerin-donanımların üretim fabrikaları ve atölyeleride dağların içine inşa edilmeli.
  Cevapla
 • Türk 2 ay önce Şikayet Et
  Sanki Türkiyede Yargi cok iyi isliyorda birde güya Gürcistan cok memnun kaldi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Barajdan zehir yayıldı, valilik işletmeyi süresiz durdurdu
Son dakika... TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan çok kritik faiz indirimi açıklaması