Rus medyası: Erdoğan 5 ülkeye kafa tuttu, kimseden korkmuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika ziyaretini takip eden Rus medyası, Erdoğan'ın Angola Meclisi'ndeki "İnsanlığın kaderi 2. Dünya Savaşı'nın galibi bir avuç ülkenin insafına bırakılamaz" sözüne vurgu yaparak, "Kimseden korkmuyor" dedi.

Rus medyası: Erdoğan 5 ülkeye kafa tuttu, kimseden korkmuyor
Rus medyası: Erdoğan 5 ülkeye kafa tuttu, kimseden korkmuyor
GİRİŞ 20.10.2021 11:37 GÜNCELLEME 20.10.2021 11:37
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turu kapsamında 17 Ekim'den bu yana kıta ülkelerinde temaslarda bulunuyor.

30 ÜLKEYE ZİYARET

Angola, Togo ve Nijerya ziyaretleriyle Afrika'daki 54 ülkeden 30'unu ziyaret etmiş olan Erdoğan'ın temasları ve yaptığı açıklamalar, başta Avrupa devletleri olmak üzere dikkatle takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe, Burkina Faso Devlet Başkanı Christian Kabore ve Liberya Devlet Başkanı George Manneh Weah ile bir araya geldi.

"TÜRKİYE AFRİKA GÜCÜ"

Fransız medyası Türkiye’nin son 20 yılda Afrika’da büyük başarıya imza attığını ve önemli güç konumuna yükseldiğini itiraf ederken, Rus medyası da çeşitli görüşlere yer verdiği haberlerinde Türkiye'nin meydan okuduğu üzerinde durdu.

"NÜKLEER GÜÇLERE SALDIRDI"

Rus televizyon kanalı Tsargrad, "Erdoğan 5 nükleer güce saldırdı" başlıklı bir haber yayımladı. Haberde şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci Dünya Savaşı'nın başlıca galiplerine meydan okudu. 'Dünyanın beşten büyük olduğunu' ve 'Bir avuç kazananın' insanlığın kaderini belirlememesi gerektiğini söyledi.

Cesur. Beş nükleer güce saldırdı. Kendi projesi olduğu için kimseden korkmuyor. Erdoğan'ın kendi fikri var. Bu fikrin uygulanmasına adım adım gidiyor."

"RUS POLİTİKACILAR ŞAŞKIN"

Rus haber ajansı RIA Novosti ise haberinin başlığında "Erdoğan dünyanın nasıl çalıştığıyla neden bu kadar ilgileniyor?" sorusuna yer vererek şunları aktardı:

"Moskova da değişikliklerden yana ama Erdoğan'ın açıklamaları Rus politikacıları şaşırttı. Erdoğan, 'yeri doldurulamaz beşliyi köşeye sıkıştırmakla' tehdit etti.

Türkiye'nin tutumu, Soğuk Savaş'tan sonra dünyanın önemli ölçüde değiştiği ve artık İslam ülkelerini, Brezilya'yı, Hindistan'ı görmezden gelmenin mümkün olmadığı gerçeğine dayanıyor."

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 43
 • TB 2 ve zafer 3 ay önce Şikayet Et
  Noldu LA.. Zorunuza mi GITTI.
  Cevapla
 • Turgut Alp 3 ay önce Şikayet Et
  Ruslar, dünyaya ihbarda bulunuyor aynı zamanda.
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Düşünün, Sayın Erdoğan'ın yerinde Kılıçdaroğlu olsa Koca Türkiye kedi gibi olur, ne sözü para eder ne de özü muhafaza eder, eriyip gider.
  Cevapla
 • umur 3 ay önce Şikayet Et
  Reisin yanına kendisi gibi birisi daha olsa Reis dışarıya odaklanınca içeri bakması gerekenler yetersiz kalıyorlar İçeri adam gibi bakan olsa Reis dışarda şimdikinin 10 katı ses getiren işler yapardı
  Cevapla
 • zafer gülten 3 ay önce Şikayet Et
  yalnız siyesette ,ülke yönetiminde kimseyle kötü olmaya gelmez,5 ülkeye kafa tutunca ne olacak.....o ülke yöneticileri toplıyacak iş adamlarını,Türkiye ile iş yapmayın ,yatırım yapmayın diyecek,halka o ülkeye turist olarak gitmeyin diyecek,yani elinden gelen kötülüğü yapacak.
  Cevapla
 • Engin Arif 3 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar ezik bir tipsin. Bu kafa yapısı ile ancak Batı Devletletinden birinde köle veya uşak olursun.
  Cevapla
 • Sivasli 3 ay önce Şikayet Et
  Niye çok mu korktun. Ne işin var parayla pulla . Bu güzelim memleketi ecdadımız aç kalarak kuru üzümle hosafla kazanıp emanet etti. Varsın dolar yükselsin turist gelmesin iş adamı gelmesin. Aç kalmak vatansız kalmaktan iyidir..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ahmet Hakan bu defa kombo yaptı: İmamoğlu ve Selçuk Tepeli'yi kızdıracak sözler
Rusya-Ukrayna krizinde son dakika gelişmesi: Erdoğan'ın planına destek artıyor