CIA ve MOSSAD destekli Türkiye planı: Hedefleri 2023'te Erdoğan'ı devirmek

MOSSAD ve CIA'nın Türkiye planı deşifre oldu. Yahudi sermayesinin finansörlüğünde, MOSSAD'ın eski başkanı tarafından kurulan Turkish Democracy Project (TDP) adlı psikolojik harekat platformunun hedefi, Başkan Erdoğan'ı 2023'te devirmek.

CIA ve MOSSAD destekli Türkiye planı: Hedefleri 2023'te Erdoğan'ı devirmek
CIA ve MOSSAD destekli Türkiye planı: Hedefleri 2023'te Erdoğan'ı devirmek
GİRİŞ 12.11.2021 07:50 GÜNCELLEME 13.11.2021 08:36
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

Şimdiye kadar tüm çabalarına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı deviremeyen uluslararası örgütler, bu kez tek bir çatı altında birleşerek harekete geçti.

Finansörlüğünü Yahudi sermayesinin yaptığı ve MOSSAD eski başkanlarının kurduğu Turkish Democracy Project (TDP) adlı düşünce kuruluşu ve psikolojik harekât platformunun Erdoğan'ı 2023 seçimlerinde devirme planını deşifre oldu

PLANIN İLK ADIMI

Plan kapsamındaki en büyük adım geçtiğimiz Haziran ayında atıldı. Türkiye'de siyasi ve ekonomik kriz için kolları sıvayan Turkish Democracy Project (Türk Demokrasi Projesi), ABD'de faaliyete geçirilen UANI, CEP ve JFK adlı kuruluşların bünyesinde yer alan, bürokrasi ve istihbarat geçmişi olan kişiler ile FETÖ mensuplarının katkılarıyla 23 Haziran 2021'de ABD'nin New York şehrinde kuruldu.

Bu üç think-tank kuruluşunda yer alan ve TDP'yi kuran isimlerin ortak özelliği, ABD'nin siyaset, dış politika ve istihbarat alanlarında görev yapmış, karar alma mekanizmalarında yer almış kişilerden oluşması.

MOSSAD BAŞKANLARI KURDU

TDP'nin kurucuları arasında ise İsrail Gizli Servisi MOSSAD'ın eski başkanları Meir Dagan, Tamir Pardo yer alıyor. Kuruluşun danışma konseyinde yer alan John Bolton, Eski İç Güvenlik Konseyi Bakanı Frances Townsend ve eski Florida Valisi Jeb Bush'un da aralarında olduğu 7 üyenin aynı zamanda TDP'nin Danışma Konseyi'nde de yer alması dikkat çekiyor. TDP'nin yönetim yapısında 1 başkan, 9 kişilik danışma konseyi ve 1 kıdemli danışmandan oluşuyor.

KİMLER VAR?

Başkanlığını ABD'nin eski BM Büyükelçisi Mark D. Wallace üstlendi. Yönetimde ise şu isimler yer alıyor: ABD'li eski senatör Joseph Lieberman, Eski İç Güvenlik Konseyi Bakanı Frances Townsend, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın İç Güvenlik Danışmanı John Bolton,  ABD'nin eski Başkanı George W. Bush'un kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush, eski ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı David L. Phillips, CIA'in eski İran uzmanı Norman T. Roule, CIA eski Operasyon Direktör Yardımcısı Robert G. Richer, ABD'nin eski BM Daimi Temsilcisi eski Büyükelçi Alejandro D. Wolff, İtalya'nın eski ABD ve İsrail Büyükelçilisi Giulio Terzi di Sant'Agata, danışman ve analist Diliman Abdulkader, yönetici Madeleine Joelson.

FETÖ VE BAE DESTEKLİ

TDP, faaliyetlerini "turkishdemocracy. com" isimli internet sitesi ve "turkish_ project" adlı Twitter hesabından haber ve yazı paylaşarak sürdürüyor. İnternet sitesinde, FETÖ menşeli Ahval, Duvar English, Al Monitor, The Jerusalem Post gibi ülkemiz aleyhindeki yazılara yer verdiği bilinen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail destekli yabancı medya organlarının haber/ analizleri yayımlanıyor. Sosyal medya hesaplarından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkında negatif algı oluşturma amaçlı kaleme alınan yazı, yorum ve raporlar paylaşılıyor. Özellikle Ahval ve Al Monitor gibi FETÖ/PDY ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından desteklenen medya organları ile etkileşim içinde olunması dikkat çekiyor.

TDP'nin arka planında ise 2 farklı aktör var. Bunlardan ilki Pensilvanya merkezi FETÖ/PDY'nin mensuplarından firari Aykan Erdemir ve eski Polis Akademisi öğretim görevlisi firari Süleyman Özeren. Bu iki ismin TDP bünyesinde görev aldıkları yönündeki haberler nedeniyle TDP'den ayrıldıkları öne sürülüyor. Ahval isimli örgüte müzahir sitenin Temmuz ayında Youtube hesabında 'TDP Türk halkı için çalışıyor' başlığıyla TDP CEO'su Mark D. Wallace ile yapılan bir röportaj yayınlanması, örgütün TDP'ye arka plandan verdiği desteği gözler önüne seriyor.

ARTIK TEK ÇATI ALTINDALAR

TDP yönetiminin en önemli özelliği, ABD'nin siyaset, dış politika, güvenlik ve istihbarat alanlarında resmi olarak görev yapıp ardından ABD'nin Ortadoğu'ya yönelik planlamaları doğrultusunda faaliyet gösteren kuruluşlarında yönetici ve danışman olarak yer alan isimlerden oluşması oldu. Örgüt, ABD'nin politikaları ve milyarder Thomas Scott Kaplan'ın Ortadoğu'ya yönelik çıkarları doğrultusunda bir araya gelen alanında uzman kişiler tarafından kuruldu. Türkiye karşıtı faaliyet gösteren kuruluşlardaki isimler TDP bünyesinde tek çatı altında bir araya geldi.

YAZIŞMALAR ELE VERDİ

TDP'ye FETÖ'nün dışında destek veren ikinci aktör ise BAE. İsrail lobisi ile ilişkisi bulunan BAE'nin Washington Büyükelçisi Yousef Al Otaiba'ya ait e-posta yazışmaları 2017'de açık kaynaklara sızdı.

Otaiba'nın, UANI CEO'su M. D. Wallace ile 2014 itibarıyla bağlantılı olduğu ortaya çıkarken, Wallace'ın UANI tarafından yapılacak bir organizasyonun finansmanı hakkında Otaiba ile yaptığı mesajlaşma, kuruluşun ABD'nin İran'a yönelik politikasını yakından takip eden BAE'nin çıkarları doğrultusundaki faaliyetleri destekler nitelikte.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ / ABDURRAHMAN ŞİMŞEK
YORUMLAR 131
 • Bilen 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu altılı ganyan masasına oy veren Türküm demesin.
  Cevapla
 • Misafir65 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah tuzaklarını başlarına geçirsin.
  Cevapla
 • Yusuf 2 yıl önce Şikayet Et
  İsrail Cumhurbaşkanı ile ilişkileri kim yapıyor B.A.E ile ilişkileri kim yapıyor Bu yazı tam bir algı yönetimi
  Cevapla
 • Ferru 2 yıl önce Şikayet Et
  İyi söylüyorsunuzda bunların hedefi seçmeni ikna etmek için ekonomik yönden sıkma planı. Gerçekleri halka anlatmalı içimizdeki hain işbirlikçileri halka anlatıp neler döndüğünü deşifre etmek ve bu hainlerin algı çalışmalarını orta yerinden kırmaktır.Bu yolda her sağ duyulu vatandaşa görev düşüyor.Mahallede sosyal medyada her gittiğiniz yerde elinizde gerçekleri anlatabileceğiniz dosyanız bilgileriniz olsun. Yine klasik kelimelerin arkasına saklanıp konuşmaya başladı bu hainler.
  Cevapla
 • Cebren 2 yıl önce Şikayet Et
  Miilet ittifakı iş başında toplantı yapıyorlar şu an Tv yi açın seyredin. Arkasına saklandıkları sözcüklerle milleti ikna etmenin peşindeler. Söyledikleri 99 öncesi siyaset dolandırıcılığı ile aynı...Bu millet bir kurtuluş savaşı daha 100 yıl sonra bu yıllarda görmek üzere..Bu sefer ekonomik kriz silahıyla vatandaşın önüne içteki ihanetçileri koydular.İnancı sağlam olan menfatine değil ülkesine bağlı seçmen kazanırken diğerleri verdikleri oyla vebal altında kalacaklar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fitch'ten Türkiye açıklaması
Trump borsada 3 sektöre darbe vuracak: Yatırımcıları korku sardı