ABD'den son dakika 'Ukrayna' kararı!

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey Pentagon yetkilisi, ABD'nin Ukrayna'ya 350 milyon dolarlık savunma yardımı için yetki verdiğine işaret ederek, "Bu yardımlar arasında tanksavarlar, hafif silahlar, cephaneler olacak." dedi.

ABD'den son dakika 'Ukrayna' kararı!
ABD'den son dakika 'Ukrayna' kararı!
GİRİŞ 26.02.2022 19:10 GÜNCELLEME 26.02.2022 22:00
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) üst düzey bir yetkili, Rusya'nın Ukrayna'ya çoğu kısa menzilli balistik füze olmak üzere 250 füze fırlattığını ve Ukrayna sınırına yığılan Rus askerlerinin yüzde 50'sinin şu anda ülkede olduğunu belirtti.

Rusya'dan akıl dışı açıklama! ABD ve Avrupa'ya 500 tonluk ISS tehdidiRusya'dan akıl dışı açıklama! ABD ve Avrupa'ya 500 tonluk ISS tehdidiABD'den son dakika 'Ukrayna' kararı!ABD'den son dakika 'Ukrayna' kararı!

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey Pentagon yetkilisi, çevrim içi yaptığı toplantıda, gazetecilere Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısında yaşanan son gelişmelere ilişkin bilgi verdi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısını yakından takip ettiklerini belirten yetkili, "Bu sabah itibarıyla Ukrayna'ya 250 füze atıldığını ve bunların çoğunun da kısa menzilli balistik füzeler olduğunu gördük." diye konuştu.

Her iki tarafın da çatışmalarda askerlerini kaybettiğini dile getiren yetkili, Rus hava saldırılarında sivillerin ve sivil yapıların da zarar gördüğünü bildirdi.

Rusya'da bomba gelişme! Devlet haber ajansı büyük zaiyatı yayımladı, anında sildiler...Rusya'da bomba gelişme! Devlet haber ajansı büyük zaiyatı yayımladı, anında sildiler...

ABD UKRAYNA'YA HAFİF SİLAH VE TANKSAVAR YARDIMI YAPACAK

Yetkili, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Savunma Bakanlığına, Ukrayna'ya 350 milyon dolarlık savunma yardımı için yetki verdiğine işaret ederek, "Bu yardımlar arasında tanksavarlar, hafif silahlar, cephaneler olacak." ifadesini kullandı.

Ukrayna'nın Rusya'nın "zalimce" saldırılarına maruz kaldığını vurgulayan yetkili, "Son birkaç gün içinde Ukrayna'ya savunma yardımında bulunduk." dedi.

RUSLAR BEKLEDİKLERİNDEN DAHA ÇOK DİRENİŞLE KARŞI KARŞIYA

Yetkili, Rus birliklerinin beklediklerinden daha çok direnişle karşılaştığına ve direnişin en yoğun şekilde kuzey bölgelerinde sürdüğüne dikkati çekerek, "Bu sabah itibarıyla Rus ordusunun herhangi bir şehri kontrolüne aldığına ilişkin bir ibare göremedik. Ayrıca Rusların hala hava üstünlüğü sağlamadığına inanıyoruz." diye konuştu.

Rusların karşılaştıkları direniş nedeniyle "hayal kırıklığına" uğradığını söyleyen yetkili, Rusların Kiev'e kuzeyden sadece 30 kilometre yaklaşabildiğini, bunun ötesine geçemediğini ancak sahadaki durumun her an değişebileceğini ifade etti.

Yetkili, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Twitter üzerinden boğazlarla ilgili yaptığı paylaşıma ilişkin soruya, "Bu konuda bir yorumum yok." yanıtını verdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 84
 • Ejder 2 yıl önce Şikayet Et
  Zaten silah satmak için ukranyayı Rusya'ya düşman ettin TERORİST ABD
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Atom bombasını kullanamaz kolay kolay, caydırıcı bir silahtır yalnız sıkar biraz işgal için kullanmayı.
  Cevapla
 • hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  350 milyon dolacık yardım he ukraynaya verdiniz gazı adamı perişan edin ve adamı her konuda meydanda bırakın 350 milyon tutarında askeri yardım bilmem neyine sok o yardımı adi herifler dünya sizin ne olduğunuzu gördü hepiniz bittiniz budan sonra dünya devletleri sizleri farklı yerlere koyacak.
  Cevapla
 • Muzaffer Yıldırım 2 yıl önce Şikayet Et
  Pkk ypk artanlarımı verecek pkkli ypg li köpekleri Ver Ukraynaya sözünü tuttura bilecekmisin görelim pastik Bidon
  Cevapla
 • şenol 19 2 yıl önce Şikayet Et
  Savaş bittikten sonra silah verecek iç savaşı körüklemek için örneği ırak ve suriye öbür ülkeler bu amerikanın takdiği ülkeyi içten karıştıracak esas savaş o zaman
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayhan Bora Kaplan davasında 7 şüpheli tutuklanma istemiyle Hakimliğe sevk edildi
Antalya'da kan donduran görüntü: Kreş müdürü tutuklandı!