Biden yönetiminden Mehmet Öz'e ültimatom: Ya istifa et ya da seni görevinden alacağız

ABD'de Joe Biden yönetimi, Senatörlük yarışına giren Mehmet Öz'e mektup göndererek, ABD Başkanlığı Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'ndeki görevinden istifa etmesini talep etti. Aksi takdirde görevine son verileceğini bildirdi.

Biden yönetiminden Mehmet Öz'e ültimatom: Ya istifa et ya da seni görevinden alacağız
Biden yönetiminden Mehmet Öz'e ültimatom: Ya istifa et ya da seni görevinden alacağız
GİRİŞ 24.03.2022 13:23 GÜNCELLEME 24.03.2022 13:25
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti'den senatörlük yarışına giren Dr. Mehmet Öz'e gönderdiği resmi mektupla, Öz'den Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'nden istifa etmesini istedi. Aksi takdirde görevine son verileceğini bildirdi.

Biden, Doktor Öz'ün yanı sıra Cumhuriyetçi Parti'nin Georgia'daki senato adayı Herschel Walker'a da aynı taleple mektup gönderdi. Mektuplarda, dün yerel saatle 18.00'a dek istifa etmemeleri halinde konseydeki görevlerine son verileceği bildirildi.

Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıMehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladı

Mehmet Öz kimdir ve nerelidir? Trump'un partisinden adaylığını açıklayan Prof. Dr. Mehmet Öz hayatı...Mehmet Öz kimdir ve nerelidir? Trump'un partisinden adaylığını açıklayan Prof. Dr. Mehmet Öz hayatı...

ÖZ'DEN BIDEN YÖNETİMİNE CEVAP: İSTİFA ETMEYECEĞİM

Öz ve Walker, eski Başkan Donald Trump döneminde Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi'ne atanmıştı.

CNN International'in haberine göre; federal bölge seçimlerine aday olan isimlerin Beyaz Saray'a bağlı bir kurumda görev almasının Biden yönetiminin politikalarına ters olduğuna dikkat çekildi.

Biden'ın istifalarını istediği Mehmet Öz ve Herschel Walker

Karara tepki gösteren Mehmet Öz, yayımladığı açıklamada, "Başkan Trump beni iki dönem için atamıştı. Belli ki Joe Biden, Covid'le mücadelede kalıplaşmış korku salan çizgisine tam olarak uymayan kimseyi etrafında istemiyor. Verdiğim hizmetle gurur duyuyorum ve istifa etmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Mehmet Öz FETÖ elebaşı Gülen'i savundu: O'na dokunulamazMehmet Öz FETÖ elebaşı Gülen'i savundu: O'na dokunulamaz

FETÖ elebaşı Gülen'i savunan Mehmet Öz'ün yeni gündemi: Türk vatandaşlığından çıkacak!FETÖ elebaşı Gülen'i savunan Mehmet Öz'ün yeni gündemi: Türk vatandaşlığından çıkacak!

FETÖ'YÜ SAVUNMUŞ, TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Mehmet Öz'ün Pennsylvania'dan Cumhuriyetçiler adına senatörlük yarışına girme kararı tartışma yaratmıştı. Öz'ün Türk vatandaşlığı ve Müslüman kökeni, ABD siyasetinde bazı eleştirilere yol açmıştı. Bu eleştirilerin ardından Öz, seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığını bırakacağını açıklamıştı.

Seçim kampanyasına FETÖ elebaşı Gülen'i savunarak başlayan Öz, "Gülen'e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair iddialar inandırıcı değil. O Pensilvanya'da kalmayı sürdürecek" demişti.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 55
 • Ilgaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin gibiler zaten Türk vatandaşı olmamalı
  Cevapla
 • zmc 1 yıl önce Şikayet Et
  şeytanancılar
  Cevapla
 • Cembaba 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar böyle malesef hepsini ben yaparım hepsini ben bilirim, Amerika’da yaşadığı unutmuş herhalde
  Cevapla
 • dede korkut 1 yıl önce Şikayet Et
  seçilmesi halinde vatandaşlıktan çıkacağını söyleyen biri niye hâlâ vatandaşlıkta tutulur ki? ve seçilemezse yine Türk mü diyeceğiz buna? kökenine değil köküne bakalım biz. bunu kökü çürük
  Cevapla
 • Mehmet57 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu tipler türkiyeye ayak basamamalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yurt genelinde yasa dışı bahis operasyonu! Bakan Yerlikaya duyurdu
İstanbul'da başıboş köpek saldırısından aracın üzerine çıkarak kurtuldular