İspanya Başbakanı Sanchez'den Rusya'ya "soykırım" suçlaması!

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Rusya'nın Ukrayna'nın Buça kentindeki sivillere yönelik saldırılarını "soykırım" olarak nitelendirdi.

İspanya Başbakanı Sanchez'den Rusya'ya "soykırım" suçlaması!
İspanya Başbakanı Sanchez'den Rusya'ya "soykırım" suçlaması!
GİRİŞ 04.04.2022 12:29 GÜNCELLEME 04.04.2022 12:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İspanya Başbakanı Sanchez, Madrid'de düzenlenen bir ekonomi forumunda yaptığı konuşmada, Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki Buça kentinden çekilen Rus askerlerinin arkalarında bıraktığı sivil ölümlerle ilgili görüntülerin bir savaş suçu işlendiğinin kanıtı olduğunu savundu.

"SOYKIRIM"

Sanchez, "Bu savaş suçlarını işleyenlerin cezasız kalmaması ve insanlığa karşı işlenen, soykırım olarak da adlandırılabilecek bu olaya neden olanların, karşılığı olan Uluslararası Ceza Mahkemesi önünde hesap vermeleri için mümkün olan her şeyi yapacağız." dedi.

"Ukrayna topraklarını 40 gün önce işgale başlayan Rusya Devlet Başkanı'nın yapmak istediği, aşırı sağın istediği gibi hayali toplumlar yaratmaktır." diyen Sanchez, sözlerine şöyle devam etti:

"Ukrayna'da olanlar, komşular arasındaki bir anlaşmazlık değil, bir otokrat tarafından yönetilen askeri bir gücün saldırganlığıdır. Avrupa uzun zamandır, aşırı sağın da içeriden destek verdiği, Putin'in kontrolü altında gerçekleşen bir saldırıyla karşı karşıyadır. Ancak Rus lider, Avrupa'nın birlik içinde vereceği tepkiyi ve Ukrayna'nın tepkisini hafife aldı. Putin'in hareket etme kapasitesini engellemek ve savaşın ekonomimizin düzgün işleyişini durdurmaması için gerekli korumaları sağlamakta hiç tereddüt edilmeden gerekli adımlar atıldı."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Songar 10 ay önce Şikayet Et
    Bucha katliamını ruslar yapmadı. Söyledikler sayı yalan, yüzlerini göstermedikleri ukrayna yanlısı değil bu tezgaha balıklama atlayanlar bir batı karagahından emir alıyor. Provokasyona katılan tv ve gazeteleri not ediniz. Aynı taktikleri Türkiyeye uygulayacak uykudaki ekipler.Tuzağa düşmeyiniz.Bu bir psikolojik harp tezgahıdır.Amaç putini yalnızlaştırmak, Türkiyeyi batı kızağına çekmek vb çok amacı var. Benzerlerini yine yapacaklar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran anlar! Soruyu bildi ama yine de çekildi
Son sonuçlar ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu, 'masa'daki rakiplerini yıkıp geçti