Başkan Erdoğan'ın NATO resti ABD gündeminde! Dikkat çeken ifadeler

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusunu veto ederek şartlarını sunması dünyada geniş yankı bulmaya devam ediyor. ABD'li The Hill de Başkan Erdoğan'ın restini gazetesine taşıdı.

Başkan Erdoğan'ın NATO resti ABD gündeminde! Dikkat çeken ifadeler
Başkan Erdoğan'ın NATO resti ABD gündeminde! Dikkat çeken ifadeler
GİRİŞ 22.05.2022 22:09 GÜNCELLEME 22.05.2022 22:09
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz haftalarda savaş nedeniyle artan endişeleri gerekçe gösteren İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvuracağını açıklamasının ardından gözler duruma son noktayı koyacak olan Türkiye'ye çevrildi.

Türkiye söz konusu ülkelerin teröre verdiği desteği ve Türkiye'ye yönelik alınan kısıtlama kararlarının kaldırılmasını talep etti.ABD GAZETESİNDE DİKKAT ÇEKEN HABER

ABD merkezli The Hill gazetesi de Türkiye'nin tavrını ve Başkan Erdoğan'ın restini okuyucularına aktardı.  Gazete, Senato Dış İlişkiler Komitesi'nin 2 No'lu Demokrat Senatör Ben Cardin'in sözlerini paylaştı.

İsveç'ten PKK kararı! Başbakan Magdalena Andersson açıkladı!İsveç'ten PKK kararı! Başbakan Magdalena Andersson açıkladı!


'TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ İYİ OLMALI'

Cardin, "Türkiye önemli bir NATO ortağıdır. Türkiye'de çok önemli askeri tesislerimiz var ve Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olmak bizim çıkarımıza" ifadelerine yer verdi.

TEHLİKEYİ AÇIKÇA İFADE ETTİ

Rusya-Ukrayna savaşı konusunda da Türkiye'nin çok önemli bir rol oynadığına vurgu yapan Cardin, "Ukrayna konusunda çok iyi bir ortak oldular. Bu nedenle NATO içindeki güvenlik ihtiyaçlarımıza aykırı olabilecek Rusya ile bir ilişkiye sahip olmalarını istemediğimizi açıkça belirtiyorum. Bu sorumlulukta hareket etmeliyiz" dedi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 64
 • ALİ KEMAL 2 yıl önce Şikayet Et
  Millet ittifakından acıklama: iktidar olursak isveç ve finlandiyenın nato üyeliğine onay verilecek. :hop bakalım
  Cevapla
 • Koca 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun Cumhurbaşkanına
  Cevapla
 • Ferat 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim düşmanımız zaten NATO ülkeleri kendi öz birliğimizi kurmalıyız
  Cevapla
 • Yiğit 2 yıl önce Şikayet Et
  AB ABD gavurunun Erdoğan'a düşmanlığını kabul ederim ama yurdum insanının Ülkesinin Cumhurbaşkanına düşman kindar olmasını kabul edemem, böyle bir insan gavurdan utansın derim.
  Cevapla
 • Fidai 2 yıl önce Şikayet Et
  Aynen
  Cevapla
 • vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD DE terörist besleyen destekleyen yetiştiren ve silahlandıran dır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mahkemeden otopark ücreti kararı! Aracı olan herkesi ilgilendiriyor
Teknoloji tehlikesi! İşte paraya para dedirtmezken bitmesi beklenen meslekler...