Erdoğan şartlarını sundu! İsveç'ten işi yokuşa süren müzakere açıklaması

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin NATO üyeliği hakkında Türkiye ile görüşmelerin devam ettiğini ve müzakerelerin biraz süre alacağını belirtti.

Erdoğan şartlarını sundu! İsveç'ten işi yokuşa süren müzakere açıklaması
Erdoğan şartlarını sundu! İsveç'ten işi yokuşa süren müzakere açıklaması
GİRİŞ 23.05.2022 14:49 GÜNCELLEME 23.05.2022 14:50
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Türkiye ile diyaloğu sürdürdüklerini dile getiren Andersson, "Bu hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile güzel ve olumlu bir görüşme yaptım. Yakın gelecekte İsveç ve Finlandiya Türkiye ile ikili ve üçlü görüşmelere devam edecek fakat müzakereler biraz süre alacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile yapılacak müzakereleri sabırsızlıkla beklediğini kaydeden Andersson, PKK'yı terör listesine alan ilk ülkelerden biri olduklarını sözlerine ekledi.Magdalena Andersson

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ŞARTLARI BELLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyeliklerini reddettiklerini açıklarken üye olabilmeleri için şartlarını da şu sözlerle sıraladı:

Türkiye ne savunma ihtiyaçlarını giderilmesinde, ne de 40 yıllık terörle mücadelesinde müttefiklerinden beklediği desteği görmemiştir. Ülkemiz çoğu zaman gizli açık yaptırımlara, tehdit, baskı ve şantajlara maruz bırakılmıştır.

NATO'da ve üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlarda oynadığımız hayati rol apaçık ortadayken kimi müttefiklerimiz hala yaptırımların kaldırılmasını konuşuyor, İsveç'in bize karşı yaptırım uygulamasını bir kenara koyamayız. İpe un serme politikasından vazgeçilmeli, terörle mücadelede destek ve yaptırımlar başta olmak üzere Türkiye'nin haklı beklentileri karşılanmalıdır. NATO için bedel ödeyen bir ülke olarak ucu açık diplomatik ifadelerden ziyade somut adımlar görmek istiyoruz. 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 39
 • ismailbey 1 yıl önce Şikayet Et
  boşa kürek çizerek yandaşlarınıza mesaj göndermeyin tilkinin sonu kurtun elindendir karşındakini enayi yerine koyarak vitrinlere mesaj atarak kurturamazsın kendini....
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  REİSİMİZ olmasa bu işlere kafa yoran bir tane muhalefete rastlamadık. EİSREİS REİS yine yeniden bir daha önce VATAN diyeceksen burada işte.
  Cevapla
 • Malazgirt...71 1 yıl önce Şikayet Et
  Hangi Avrupa Devleti sözünde durmuş ki ; egoist İskandinav'lar sözünde dursun ?? Bu nedenden dolayı AZ ve Öz : Veto....!!!
  Cevapla
 • Malazgirt...71 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlar yokuşa sürüyorsa bizde dik yamaca sürelim ; bu kadar zormu ???
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar kesinlikle sözünü tutmaxlar... Onun için. Veto edelim gitsin..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aliyev'den Reisi açıklaması: Hazırız!
RAMS Park'ta ortalık böyle karıştı! Mert Hakan...